У Вінниці відбувся Інформаційний захід щодо конкурсу “Альтман сквер”. У хабі «Місто змістів» зібралися 65 фахівців з Вінниці, Києва, Львова, Харкова, Одеси, Хмельницького, Полтави, Нікополя та Конотопа.
“Усі вони – експерти в галузі урбаністики, архітектури, ландшафтної архітектури та представники інших суміжних творчих професій. Під час заходу організатори ознайомили учасників з деталями майбутнього архітектурного конкурсу Altman_square, архітектурно-планувальними вимогами, процедурою подачі проектів та критеріями оцінки. Також учасникам наголосили про преміювання та виставки конкурсних проектів” — інформує Вінницька міська рада.
Основною метою проведення даного конкурсу є пошук найкращого просторового і композиційного рішення щодо скверу, яке враховує сусідство приватного і публічного просторів, поєднує інтереси різних груп користувачів та відображає філософію творчості Натана Альтмана за допомогою архітектурно-художніх засобів.
Під час заходу авторським колективам, які планують брати участь у конкурсі, було поставлено кілька завдань. Учасники мають створити нове планування в межах ділянки проектування із зонуванням, що відповідає використанню скверу різними користувачами. Забезпечити баланс функціонування житлового та громадського простору та запропонувати рішення щодо формування нового зеленого каркасу ділянки проектування. Також, командам пропонують придумати оригінальний спосіб вирішення місць для сидіння (альтернатива лавам).
Євген Совінський – головний архітектор – міста розповів учасникам про конкурс: «Архітектурний конкурс – це можливість виявити оригінальне рішення для міського простору та закласти в нього цікаву ідею. Водночас дуже важливим є попереднє дослідження території, розуміння її проблематики і в підсумку – якісно сформульоване завдання для учасників конкурсу. Саме над цим ми ретельно попрацювали з колегами і вирішили всі принципові нюанси пояснити потенційним командам в живій розмові, в дискусійному форматі.
Сквер на вулиці Артинова – це цінна зелена зона у центральній частині міста, яка має свої особливості, зокрема поєднання функцій житлового та громадського простору. Також у міста є ідея пов’язати цей простір з постаттю художника Натана Альтмана і в такий спосіб відродити про нього пам’ять. Це непрості завдання для архітекторів та урбаністів, але тим і цікаві. Я впевнений, що рішення, яке буде створене під час конкурсу, матиме позитивний ефект для свого району і для міста в цілому».
Також, для учасників конкурсу було проведено оглядову екскурсію сквером, з яким вони будуть працювати. Організатори розповіли про передісторію скверу та ознайомили з опитуванням місцевих мешканців.
«При створенні чи оновленні громадських просторів, розташованих упритул до житлових будинків, обов’язково потрібно враховувати думку мешканців. Адже хто, як не вони, знають усю «проблематику» поточного використання скверу й точно мають ряд побажань, якою б вони хотіли бачити зелену зону у майбутньому. Саме тому для нас було важливим провести ряд досліджень громадської думки – і місцевих жителів, і вінничан загалом – щоб врахувати їх у завданнях на архітектурний конкурс.
Протягом всього процесу ми маємо намір дбати про те, щоб побажання та пропозиції людей увійшли до фінального рішення. При цьому ми переконані, що оновлений сквер по вул. Артинова в цілому має створюватись з урахуванням сучасних урбаністичних тенденцій та принципів, і бути комфортним для людей з різними потребами», – каже директорка КП «Інститут розвитку міст» розповіла про дослідження громадської думки Аліна Дяченко.
Олександр Вешелені – директор департаменту маркетингу міста та туризму наголосив: «Поява оновлених, сучасних, креативних міських просторів збільшує туристичний потенціал Вінниці. Саме тому сквер по вулиці Артинова має для нас надзвичайне значення, і саме тому ми хочемо зробити тут не лише комфортну зелену зону, а й певну міську «родзинку», дещо оригінальне.
Звідси й завдання для учасників архітектурного конкурсу – відобразити у просторі скверу філософію творчості відомого на весь світ художника Натана Альтмана, який свого часу жив у Вінниці. Крім того, для підсилення цього мистецького контексту у сквері можна проводити художні виставки, тихі творчі зустрічі. Ми вважаємо, що такий об’єкт може стати справжнім магнітом для творчих людей.”
Термін проведення конкурсу – до 24 квітня. З деталями конкурсу можна ознайомитися за посиланням.
Захід проводиться у рамках проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні ІІ», який виконує німецька урядова компанія Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH та фінансують Уряди Німеччини і Швейцарії.
Нагадаємо, вінничани просять закривати вночі парковку біля музею-садиби Пирогова.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook