З початку 2023 року у Вінниці зареєстрували 33 нові об’єднання співвласників багатоквартирних будинків. Для порівняння – за весь 2022 рік ця цифра склала 34.
Про це на своїй сторінці у фейсбуці та своєму телеграм-каналі повідомив Вінницький міський голова Сергій Моргунов.
«Зрозуміло, що після повномасштабного вторгнення багато вінничан змушені були пригальмувати зі своїми планами зі створення об’єднань. Проте віра в ЗСУ та надія на перемогу спонукає вінничан дбати про свій будинок вже зараз», – зазначає очільник міста.
Позитивно на динаміку створення ОСББ в місті, за його словами, впливає і ряд програм міської ради, якими можуть скористатися такі об’єднання. Серед них – перший безкоштовний капітальний ремонт одного з конструктивних елементів будинку і можливість двох таких ремонтів у будівлях до 1970 року.
Найзатребуваніша послуга наразі – капремонт дахів та ліфтів. Також співвласники можуть скористатися програмою співфінансування робіт з міською радою, коли більша частина витрат по ремонту фінансується коштом міського бюджету».
«Стабільне, безпечне, економічно стійке та комфортне місто – тил, який служить опорою для наших захисників та захисниць. Працюємо далі…», – написав Сергій Моргунов
Більшість з новостворених ОСББ – це старий житловий фонд, сім – новобудови.
Як зазначає начальник відділу по розвитку ОСББ Вінницької міської ради Ігор Іванов, пожвавлення ситуації з кількістю новостворених ОСББ пояснюється багатьма факторами, в тому числі активністю з боку вінничан, які торік змушені були тимчасово відкласти свої плани зі створення об’єднань.
“Якщо минулого року, після повномасштабного вторгнення, багато вінничан змушені були пригальмувати зі своїми планами з створення об’єднань, то тепер, люди потрохи оговтуються та призвичаюються до нових умов. Так, певна невизначеність все ще залишається, але, разом з тим, люди починають розуміти, що є ситуації, які краще вирішити сьогодні, не відкладаючи на завтра, – зазначає Ігор Іванов.
За його словами, на додачу до існуючих на сьогодні можливостей для ОСББ, на найближчій сесії міськради також має бути затверджена Програма розвитку та підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків Вінницької міської територіальної громади на 2024-2028 роки.
“Це логічне продовження попередньої, яка показала досить хороші результати та була розрахована на 2014–2023 роки, – зазначає Ігор Іванов. – Наприклад, 67,7% ОСББ (568 об’єднання у 625 будинках), які функціонують в місті, на сьогодні були створені саме за час дії попередньої програми”.
Відповідно, усі охочі створити ОСББ можуть і надалі розраховувати на повний та безкоштовний супровід, в міському бюджеті закладаються кошти на отримання інформаційних листів з БТІ, навчання голів правлінь ОСББ. Серед новинок програми – можливість безкоштовного користування мобільним додатком «Дах», який дозволяє спростити як створення, так і управління ОСББ. А також передбачається кредитування ОСББ для участі в державній програмі «Енергодім» через КП «Фонд муніципальних інвестицій» для проведення заходів з утеплення будинків.
Серед інших переваг ОСББ також:
- можливість самостійно розпоряджатися коштами;
- контроль витрат;
- проведення заходів з енергоефективності, зменшуючи таким чином розмір платіжки за житлово-комунальні послуги;
- проведення першого капітального ремонту одного з конструктивних елементів будинку коштом міського бюджету,
- оформити майнові права на прибудинкову територію.
Довідка.
Станом 15.06 у Вінниці діє 855 ОСББ у 935 будинках.
У 2022 році проведено безкоштовний капітальний ремонт одного із конструктивних елементів 41 багатоквартирного будинку міста, у яких зареєстровано ОСББ.
Зокрема: у 25 будинках здійснено ремонт покрівель; у 14 будинках проведено ремонт інженерних мереж:
- з них – в десяти будинках провели ремонт систем опалення;
- в трьох – холодного водопостачання, в одному – каналізації;
- в двох будинках (4 під’їзди) проведено капітальний ремонт ліфтів.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook