Вінниця місто фонтанів, які є не лише прикрасою міста, а й комфортне місце відпочинку городян, особливо у спеку. Отож і діти, і дорослі біля фонтанів не лише фотографуються, ще і бризкаються, інколи купаються, одним словом, насолоджуються вологою. Тому, яка ж насправді вода у фонтанах м. Вінниця та чи є вона безпечною для купання?
Фахівцями ДУ «Вінницький обласний центр контролю та профілактики захворювань МОЗ України» було відібрано та доставлено в лабораторії центру дві проби води з фонтанів, де відбувається найбільше скупчення людей, а саме:
– фонтан у Центральному парку;
– фонтан на перехресті вул. Келецька – проспект Космонавтів.
Вода була досліджена на кишкову групу інфекцій, на наявність у ній гельмінтів та найпростіших, а також на відповідність вимогам ДСаНПін 2.2.4 -171-10.
Результати даних досліджень свідчать про те, що у даних пробах води, як з одного фонтану так і з іншого не виявлено вірусного забруднення на кишкову групу інфекцій (РНК гепатиту А, гепатиту Е, аденовірусів, астровірусів, норовірусів, ротавірусів). Також збудники паразитозів не були виявлені.
При бактеріологічному дослідженні: було виявлено перевищення норм по загальних коліформах у пробі води з Центрального парку.
У дослідженому зразку вода із фонтану Центрального парку відповідає вимогам ДСаНПін 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної до споживання людиною», окрім: забарвленості, каламутності та вмісту аміаку.
Проба води доставлена з фонтана на перехресті вул. Келецька – проспект Космонавтів відповідає вимогам ДСаНПін 2.2.4-171-10 «Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної до споживання людиною», окрім: запаху, забарвленості, каламутності та вмісту заліза загального.
ДУ «Вінницький обласний центр контролю та профілактики захворювань МОЗ України» нагадує, що фонтани – це елементи благоустрою, які не призначені ні для купання, ні для пиття та мають в першу чергу приносити естетичне задоволення.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook