У Вінниці хочуть запустити річковий трамвай. Згідно з рішенням від 29.12.2022 №2912 “Про прийняття у комунальну власність об’єктів нерухомого майна по вулиці Миколи Оводова, 64”, Вінницька міська рада звернулась до Уряду з запитом про безоплатну передачу об’єктів пристані держвласності у комунальну.
Про це повідомляє Це Вінниця, Друже.
Зазначаємо, що у “Стратегії розвитку Вінницької міської територіальної громади до 2030 року – Стратегії 3.0” передбачено: “…розбудову комплексної транспортної мережі, яка має бути доступною та комфортною для жителів усіх районів, забезпечення якісного та безперебійного функціонування системи муніципального пасажирського транспорту, заохочення альтернативних видів мобільності.”
Як це працює в інших містах України?
Якщо брати столицю нашої країни, то для них річковий трамвай – не новина. З 1960-1980 рр. у Києві здійснювались регулярні перевезення містян, але у 1991 річкові трамваї припинили свою роботу. Після 2000 року були спроби відновити річковий транспорт, але вони зазнали невдач, тому цю ідеї відклали на довгий час у шафу.
У Миколаєві з 2017 року здійснюються пасажирські перевезення річковим транспортом. На момент запуску цього проєкту плата за одного пасажира коштувала 10 гривень, а місячного квитка 500 гривень.
Чи потрібно це Вінничанам?
Постає питання чи є це потрібним для містян Вінниці? У місті дуже добре розвинені транспортні послуги, у важкодоступні райони кожен рік прокладають нові та вдосконалюють старі наземні маршрути.
“Дістатися з Сабарова до центру Бугом круто та цікаво. Але скільки це все буде займати часу і коштувати?” – коментує цю ідею Карина, жителька Сабарова.
Нагадаємо, що у Вінниці вже є екскурсійний катер, який курсує за маршрутом Вінниця, пл. Героїв Чорнобиля – Сабарів. Плата за дану послугу становить 100 гривень за дорослий квиток, а дорога займе Вам 45 хвилин в одну сторону.
Автор Марко на Торі
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook