Випав з вікна: трирічний хлопчик сперся на москітну сітку і впав із вікна восьмого поверху

«…бачила «швидку» на шаленій швидкості. «Швидка» ще не встигла зупинитися, як лікарі вибігли. Все було так швидко… Дуже шкода дитини, а тепер ще й батьків судитимуть…», – розповідає Ксеня, очевидиця подій 10 серпня. Цього дня у мікрорайоні Академічний хлопчик віком 3,8 року випав з вікна восьмого поверху. У поліції області повідомили, що малюк сперся на москітну сітку, яка не витримала його ваги. Медики боролися за життя дитини, однак врятувати хлопчика не вдалося.
За 2020 рік це перший трагічний випадок у Вінниці і загалом по області. У поліції зазначають, що батько того дня був на роботі, а мама вийшла на кілька хвилин в магазин і залишила малюка на старшого сина.

  • Так сталося, що хлопчик у вікні побачив, як діти граються у дворі. Він сперся на москітну сітку і випав. У цьому ж будинку є амбулаторія, лікарі одразу кинулися його рятувати. Але, на жаль, малюк отримав травми несумісні з життям. Дитина померла біля будинку, – розповіла начальниця Відділу комунікації ГУНП Вінницької області Анна Олійник.
  • За її словами, цю справу кваліфікуватимуть за ст.115 ККУ (умисне вбивство) з позначкою нещасний випадок.
  • У поліції наголошують, що від подібних випадків ніхто не застрахований, а отже батькам потрібно пильнувати за своїми дітьми.
  • Якщо подивитися статистику по всій Україні, то таке відбувається чи не всюди. Треба прибирати меблі від вікон, щоб діти не мали туди доступу. Пояснювати їм, що залізати на підвіконня дуже небезпечно і, звісно, не дозволяти там гратися. Можна встановити спеціальні замки чи обмежувачі відкривання на вікна і не залишати дітей без нагляду у кімнаті з відчиненим вікном, – підкреслила Анна Олійник.
    Лікарка екстреної медичної допомоги Тетяна Заріцька розповідає, що при падінні з висоти діти можуть згрупувати тіло, в той час як дорослим людям це дається набагато важче. За її словами, вижити та мінімізувати травми можливо, якщо людина падає на землю, або чіпляється за щось при падінні (наприклад, за гілки дерева) – це зменшує швидкість. А от при падінні з висоти на бетон чи асфальт шанси вижити мінімальні.
  • Жодних спеціальних пристроїв на москітні сітки, які б допомогли втримати вагу дитини – немає.

Народився у сорочці

Влітку 2017 року у районі ГПЗ з вікна сьомого поверху випав 4-річних хлопчик. Малюк теж сперся на москітну сітку. Малюк впав на гору піску, яку за день того вивантажили під вікнами і яка фактично врятували життя малюку.

-Це сталося посеред білого дня, я почула якийсь дивний звук. Вийшла на балкон і побачила, що збіглися люди, жінки кричали про допомогу, хтось метушився, викликали «швидку». Виявилося, що хлопчик сперся на москітну сітку і та його не втримала. Сусіди казали, що мама малого була на кухні в ту мить, – згадує ті події місцева жителька Марія Пилипенко. – Але дитині дуже пощастило, бо він впав на пісок і хоч травмувався, але вижив.

Автор Діана КОЛНОГУЗОВА

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook