Вінниця посилює міжнародну співпрацю: стратегічний семінар в Інституті розвитку міст

Нещодавно у Вінниці відбувся стратегічний семінар-опитування, присвячений міжнародній співпраці, організований «Інститутом розвитку міст». Захід об’єднав керівників структурних підрозділів Вінницької міської ради. Модерацію семінару здійснювала Вікторія Вдовиченко, співдиректорка програми «Future of Ukraine» при Центрі геополітики Кембриджського університету. Вона також є міжнародною амбасадоркою Вінниці, яка активно працює разом із «Представництвом Вінниці» у Брюсселі.

Про це інформує Місто, посилаючись на Вінницьку міську раду.

Директорка «Інституту розвитку міст» Янна Чайковська розповіла, що для кожної громади міжнародна співпраця має велике значення, особливого ж – під час війни, коли Україна зіштовхнулась з багатьма викликами.

«Ми часто говоримо про міжнародну співпрацю у Вінниці й нещодавно виконавчим комітетом Вінницької міської ради було прийнято рішення про початок розроблення міжнародної політики нашої громади, щоб систематизувати та підвищити результативність цих процесів. Тож запросили Вікторію Вдовиченко, яка є експерткою міжнародного рівня, супроводжувати нас на даному шляху», – розповіла директорка «Інституту розвитку міст» Янна Чайковська.

Участь у практичному семінарі взяв і заступник міського голови Андрій Очеретний.  За його словами, співпраця Вінницької громади з іншими містами та країнами активно розвивається, але цю взаємодію важливо поглиблювати та заразом розширювати географію партнерських відносин.

«Один з викликів, який ми подолали, – відновили відносини з тими, з ким тривалий час не комунікували. Наприклад, це наше місто-побратим у Туреччині – Бурса. Вінниця нині не лише в Україні відома, як комфортне місто, а й транслює це назовні. У нас є такі стратегічні документи, як “Вінниця 3.0”, “Концепція інтегрованого розвитку”, “Зелений Курс Вінниці” тощо, й те, що ми робимо в місті, накладається на відповідні документи Європейського Союзу. Сьогодні нам потрібно спільно напрацьовувати міжнародну політику, щоб вона була ще сильнішою та сталішою, а найголовніше, – щоб ми знайшли нових партнерів та були максимально інтегровані у світові процеси», – додав Андрій Очеретний.

Під час семінару представники міських департаментів, які найчастіше комунікують на міжнародному рівні, разом обмінювалися досвідом щодо своєї співпраці та  шукали шляхи для покращення міжнародного співробітництва у контексті потреб Вінницької громади й формували спільну візію розвитку міжнародних відносин нашого міста.

«Під час нашого заходу ми оцінили поточний стан та рівень залученості у процеси міжнародних проєктів, висловлювали пропозиції для покращення взаємодії та залучення міжнародних інвестицій, визначили наші виклики та можливості співробітництва», – розповіла Вікторія Вдовиченко.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook