Тонкий лід має неабияку небезпеку. Внаслідок теплої зими та коливання температури повітря лід на річках та ставках надто крихкий, не встигає набратися міцності й може проламатись будь-якої миті.
Про це інформує ГУНП у Вінницькій області.
Щоб уникнути трагедії, ювенальні поліцейські Вінницького райуправління разом із рятувальниками нагадали вінничанам основні правила поведінки на водоймах:
• категорично забороняється виходити на річки, ставки, озера та інші водоймища, які вкриті тонкою кригою. Тонкий лід, як правило, трапляється біля берегів, очерету та під снігом; • застерігайте дітей бути обережними під час катання на санчатах, лижах, ковзанах. Через різке навантаження крига може тріснути;
• перш ніж ступити на лід водоймища, дізнайся про товщину льодового покриву за допомогою довгої загостреної палиці (плішні) чи іншого подібного предмета, але обов’язково легкого, який вільно можна тримати в руці;
• не можна стрибати та бігати по льоду, збиратися великими групами на одному місці; • катайтеся на ковзанах лише у перевірених та обладнаних для цього місцях.
Пам’ятайте, що часом достатньо одного кроку аби миттєво опинитися у крижаній воді. Тому дотримання елементарних правил безпечної поведінки допоможе вам зберегти своє життя і життя людей, які знаходяться поруч з вами.
Батьки, пильнуйте своїх дітей, не дозволяйте їм без вашого нагляду гратися на водоймах та поблизу них! ШАНОВНІ РИБАЛКИ!
Зимова ловля риби потребує особливо суворого дотримання правил поводження: – Не пробивайте поруч себе багато лунок; – Не збирайтеся великими групами на одному місці; – Не ловіть рибу поблизу ям, утворених розливом води та занадто далеко від берега; – Завжди майте «під рукою» 12-15 метрів міцної мотузки; – Тримайте поруч з лункою дошку або велику гілку.
ЯКЩО ВИ ПРОВАЛИЛИСЯ ПІД ЛІД І У ВАС НЕМАЄ ПРИ СОБІ ЗАСОБІВ ПОРЯТУНКУ: 1. Поверніться спиною до крайки льоду, широко розкиньте руки по крайках льодового пролому та утримуйтеся від занурення з головою. 2. Намагайтеся не обламувати крайку льоду, без різких рухів вибирайтеся на лід, відштовхуйтесь ногами від протилежної крайки ополонки, або роблячи плаваючі рухи ногами, вибирайтеся на лід. 3. Вибравшись з льодового пролому, відкотіться, а потім повзіть в той бік, звідки ви прийшли і де міцність льоду таким чином перевірена. 4. Незважаючи на те, що вогкість і холод штовхають вас побігти і зігрітися, будьте обережні до самого берега, а там не зупиняйтеся, поки на опинитеся у теплі.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook