У Вінниці відбувся навчальний тренінг для агропідприємців громади. Захід під назвою “Розвиток аграрного сектору ВМТГ, ресурси та можливості малого фермера, діюче законодавство” організували представники департаменту економіки і інвестицій, аби вінницькі фермери більше дізналися про зміни в законодавстві, грантові проєкти та шляхи залучення інвесторів.
Начальниця управління розвитку сільських територій департаменту економіки і інвестицій Вінницької міської ради Наталія Павленко розповіла, що такий семінар-навчання став платформою не лише для отримання нової корисної інформації, а ще й для обміну досвідом між агровиробниками.
“В межах цього тренінгу ми організували чотири дискусійні панелі, де обговорювали Основні моменти податкового законодавства для: діючого фермера, для фермера, який розпочинає свою діяльність та фізичних осіб, які лише мають наміри займатися фермерством. Крім того, з нашими запрошеними гостями обговорювали державні програми підтримки фермерських та сімейних фермерських господарств, – розповідає Наталія Павленко. – Один з акцентів був поставлений на нашій співпраці з Інститутом кормів та сільського господарства Поділля НААН в галузі дорадництва. Ми вбачаємо необхідність цієї складової в розвитку сільського господарства європейських країн”.
Директор департаменту економіки і інвестицій Вінницької міської ради Максим Мартьянов розповів, що на території ВМТГ працює 35 суб’єктів господарювання аграрної сфери, а саме:
• 24 малих фермера, які мають в обробітку від 1 га до 120 га землі
• 11 середніх фермерів, які обробляють від 121 га до 2000 га землі.
Загалом, за його словами, загальна площа сільськогосподарських земель, на яких працюють аграрії складає 6 639,3 га.
Протягом 2023 року аграрії нашої громади посіяли зернові та технічні культури, серед яких озима пшениця, озимий ячмінь, кукурудза на зерно, озимий ріпак, соя та соняшник. Частка цих культур складає 99,4% від загального обсягу обробленої землі. Решта 0,6% припала на картоплю та овочеві культури, такі як капуста, томати, перці, баклажани, огірки, морква, цибуля, буряк, кабачки. Ще двоє суб’єктів господарювання Вінницької громади займаються садівництвом і на 8,9 га землі вирощують яблука та груші.
“Ми провели понад 40 зустрічей з нашими аграріями відтоді, як була затверджена Програма агропромислового розвитку та продовольчої безпеки на 2023-2025 роки. Завдання, яке ми ставимо перед собою – це концентрація зусиль органів місцевого самоврядування, органів державної влади та малого фермера. Без об’єднання цих сегментів неможливий подальший розвиток, – переконаний радник міського голови Олександр Закорченний. – Особисті селянські господарства – це фундамент, з якого переходять в статус малого фермера. Тож ми розраховуємо збільшити показники в таких напрямках, як самозайнятість, надходження до бюджету, заповнення ринку продукцією місцевого виробництва”.
Фермер Вадим Сивак підтверджує, що місцева влада залучає всі можливі інструменти для того, щоб допомогти агропідприємцям розвивати та масштабувати свою діяльність на території громади. Як результат, фермери мають можливість офіційно працювати та суттєво підсилювати економіку країни.
“Ми бачимо велику допомогу з боку міської ради, яка сприяє і допомагає у разі потреби. З усіма питаннями можна сміливо звертатися і точно отримати всі відповіді”, – зазначив Вадим Сивак.
Староста Вінницько-Хутірського старостинського округу Владислав Кривешко під час останньої дискусійної панелі розповів про зміни в агрогалузі на території його округу та поділився думками щодо необхідності залучати агровиробників до офіційної роботи.
“За минулий рік у нашому окрузі було створено три фермерських господарства, вони вийшли з тіні і почали офіційно працювати та сплачувати податки до бюджету. Міська рада дала поштовх аграріям працювати ще потужніше у своїй галузі. Чим більше фермерів почнуть офіційно реєструватися та об’єднуватися, тим більше можливостей з’явиться для реалізації продукції та її подальшої переробки всередині нашої громади, а також це посприяє ще й залученню підтримки з боку зовнішніх інвесторів. Фактично зараз проводиться робота над тим, щоб створити високу додану вартість, необхідну для процвітання нашої економіки”, – сказав Владислав Кривешко.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook