25 квітня відбулося засідання 56-ї сесії Вінницької міської ради 8-го скликання. Серед ухвалених рішень – розвиток енергоефективності, безбар’єрності та зміцнення міжнародної співпраці. Важливим залишається питання підтримки Сил оборони: з бюджету громади на пріоритет “безпека та оборона” виділено ще майже 35 млн грн для українських військових.
Про це інформує Місто, посилаючись на Вінницьку міську раду.
Фінансові питання: безпека та оборона, стійкість, турбота
Депутати спрямували 34,7 млн грн на підсилення бойових частин — кошти передадуть як субвенцію на потреби ЗСУ (дрони, РЕБ, техніка). Також погодили передачу пального для фортифікацій. А в квітні Вінницька міська рада вчергове спрямувала на посилення армії через військові облігації ще 200 млн грн.
«З мільярда гривень, який ми передбачили у бюджеті 2025 року, в цьому рішенні ми додатково направляємо понад 34, 5 млн грн на підтримку Сил оборони. Це закупівля РЕБів, іншого обладнання, автомобілів. Зазначу, вже за перший квартал ми в цілому спрямували у вигляді тільки субвенції різним військовим підрозділам, а таких 63 на постійній основі підтримуємо, 236,5 млн грн. Це досить суттєва допомога», – зазначив Сергій Моргунов.
Ще депутати дали старт підготовчим роботам зі встановлення сонячних панелей на будівлях шести міських дитячо-юнацьких спортивних шкіл (№№1,2,3,5,6 та МК ДЮСШ «Вінниця»). За словами Сергія Моргунова, «зелена» енергія, генерується окремо від загальної мережі, а отже є запорукою незалежності та стабільної роботи комунальних закладів.
«Торік ми фактично завершили на 7 лікарнях встановлення сонячних електростанцій, сумарною потужністю 420 кВт. У цьому ж році передбачаємо відповідний ресурс для встановлення таких на 6 спортивних школах. Звичайно це в подальшому дасть можливість саме цим комунальним закладам бути більш енергоефективними та енергонезалежними», – наголосив він.
Також з бюджету спрямували кошти на встановлення підйомника для маломобільних верств населення в укритті «Вінницькій дитячій музичній школі №2» та на дооблаштування за нормами інклюзивності перших поверхів Прозорих офісів міста.
Ветеранський простір «Побратим»
На пленарному засіданні сесії міської ради 25 квітня депутати підтримали рішення про включення комунального закладу до міських програм підтримки як співвиконавця, а також виділення на роботу закладу майже 6 мільйонів гривень.
«На позаминулій сесії ми ухвалили рішення щодо створення комунального закладу “Ветеранський простір “Побратим””, – нагадав Вінницький міський голова Сергій Моргунов. – У сьогоднішньому рішенні ми інтегруємо його до програми щодо соціальної підтримки та гарантій для Захисників і Захисниць. У просторі буде працювати 25 людей. Зокрема вони надаватимуть соціальну, психологічну допомогу, адміністративні послуги за потребами. Це буде досить серйозне підсилення у вигляді цього ветеранського простору щодо надання допомоги нашим Захисникам і Захисницям та їхнім родинам, сім’ям загиблих, безвісти зниклих героїв і героїнь».
Міжнародна співпраця
У ході сесії затвердили проєкт Меморандуму про взаєморозуміння між французьким регіоном Бургундія-Франш-Конте, метрополією Діжон, Вінницькою обласною Радою та містом Вінниця. Документ передбачає співпрацю в таких сферах, як освіта, медицина, дослідження та інновації, підтримка в умовах війни та повоєнне відновлення.
«Продовжуємо розширювати і зміцнювати наші міжнародні зв’язки. Цим рішенням ми започаткували співпрацю комплексну: між регіонами Бургундія-Франш-Конте та Вінницькою областю, містом Діжон та Вінницею. На сьогодні вони досить активно працюють у сфері охорони здоров’я, напряму комунікуючи між медзакладами, консультуючись, обмінюючись досвідом. Далі маємо намір за різними напрямами, відображеними у цьому меморандумі, продовжувати працювати. Коли ми зустрічалися, для нас важливі були, у першу чергу, горизонтальні зв’язки за різними галузями: від охорони здоров’я, соціальної сфери, культури до продовження співпраці щодо підсилення нашої продовольчої безпеки. Тому теж у контексті меморандуму ми будемо підсилювати ці зв’язки і цю роботу», – сказав міський голова Сергій Моргунов.
Вінничани важливі
Черговим рішенням пленарного засідання сесії внесли зміни до комплексної програми «Основні напрямки соціальної політики Вінницької міської територіальної громади на 2022-2026 роки”. Передбачили збільшення граничної суми пенсійних виплат, які дають право на отримання щоквартальної муніципальної матеріальної допомоги, з 2 700 грн. до 3 000 грн. Причина – проведення з 1 березня індексації пенсій.
«Важливе рішення за пріоритетом “Турбота”. Ще у 2023 році ми прийняли за програмою “Вінничани важливі” рішення щодо муніципальної надбавки пенсіонерам, які мають мінімальну пенсію. Враховуючи те, що з 1 березня відбулася індексація пенсій, ми збільшили граничний поріг, при якому виплачується надбавка – з 2700 грн до 3000 грн. Щоб люди, які отримували виплату, могли і надалі її отримувати. У першому кварталі 2025 року таку допомогу отримали 3 415 вінничан», – зазначив міський голова Сергій Моргунов.
Збереження культурної спадщини
Затвердили самоврядці й звіт департаменту архітектури та містобудування Вінницької міської ради про хід виконання Програми збереження культурної спадщини та розвитку історичного середовища ВМТГ на 2024-2026 рр. Основні зусилля торік були спрямовані на заходи з охорони та популяризації культурного надбання територіальної громади, що формує її унікальність та сприяє розвитку туризму й освіти.
«У 2024 році заходи щодо збереження культурної спадщини відбувалися в умовах складної економічної та безпекової ситуації. Попри виклики, пов’язані з фінансуванням та технічним станом об’єктів, Вінницька міська територіальна громада продовжила активну роботу з охорони та популяризації культурного надбання, – зазначив директор департаменту архітектури та містобудування Вінницької міської ради Яків Маховський. – Основними напрямами діяльності стали моніторинг стану пам’яток, реставраційні роботи, інформаційна та просвітницька діяльність, а також інвентаризація реєстру та переліку об’єктів культурної спадщини».
Затвердили звіт про виконання Програми розвитку туризму та промоції Вінниці у 2024 році
Ця Програма є головним інструментом реалізації Стратегії розвитку туризму міста Вінниці до 2030 року, а також загальноміських стратегічних документів. Її мета – формування позитивного іміджу і конкурентоспроможного туристичного продукту Вінницької громади, подолання викликів сфери туризму в умовах воєнного часу, відновлення економічної активності відвідувачів і туристичних потоків, а також закріплення індустрії туризму та гостинності як стабільного джерела надходжень до бюджету.
Також депутати затвердили звіти про виконання у 2024 році програм «Комплексної програми національно- патріотичного виховання дітей та молоді ВМТГ на 2024-2026 роки», «Громада відкритих можливостей для людей похилого віку ВМТГ на 2021-2026 роки» та Програми інформатизації та цифрової трансформації на 2024-2026 роки у 2024 році.
Переглянути онлайн-трансляцію засідання сесії Вінницької міської ради можна тут.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook