Вінничани пропонують перейменувати вулицю у Вінниці на честь Назарія Гринцевича

У Вінниці зареєстрували петицію з проханням перейменувати вулицю Острозького іменем полеглого азовця Назарія Гринцевича на псевдо “Грінка”.

Відповідне звернення на сайті місцевих петицій опублікувала вінничанка Анна Булейко 10 травня.

“Перейменування вулиці Острозького на вулицю Назарія Гринцевича, що межує зі школою, в котрій навчався воїн — це вічна пам’ять про героя, вдячність, повага та пошана до нього. Ми хочемо назавжди закарбувати його могутність та відвагу, як почесного громадянина держави”, — зазначила авторка петиції.

Назарій Гринцевич — військовий парамедик, наймолодший серед азовців під час оборони Маріуполя. Народився 10 березня 2003 року в Вінниці. Навчався у школі №32. У 9 класі захопився 12-ю бригадою спеціального призначення “Азов”, з воїнами якої познайомився у 14 років.

“Тоді він долучився до вінницького ультраса та познайомився з вінницьким колективом “Спортовія”. Тож серед його оточення було багато прихильників “Азову” та навіть тих, хто вже там служив. Ще тоді, підлітком, розвивалась його національна свідомість та розуміння обов’язку перед державою. Йому було 11 років, коли почалась війна в Україні й Росія анексувала Крим. І в той час Назар пообіцяв собі, що коли стане повнолітнім, піде захищати Україну, сім’ю, рідних та близьких”, — пише Анна Булейко.

Після закінчення школи “Грінка” вступив до Донецького університету, де навчався на юриста. У 18 років вінничанин поїхав до Маріуполя та вступив у лави “Азову”. За один рік служби став парамедиком й почав навчати інших.

“Він здійснив своє бажання, почавши захищати Україну з “Азовцями”, та став наймолодшим бійцем серед них з позивним “Грінка”. Після 24 лютого Назарій отримав поранення під час оборони Маріуполя. Після взяття міста противником, він з побратимами опинився в оточенні на “Азовсталі”, де провів 3 місяці, тримаючи оборону з побратимами”, — розповіла Анна Булейко.

На “Азовсталі” захисник зустрів своє 19-річчя, рятуючи поранених побратимів від смерті. За це отримав орден “За мужність” ІІІ ступеня. Опісля опинився в полоні на 4 місяці.

21 вересня оборонця разом з 215 українськими військовополоненими визволили з російського полону — в рамках великого обміну. Після звільнення з полону заснував з товаришами підрозділ “Контакт 12”, де Назарій був командиром взводу оптичних спостерігачів.

10 березня 2024 року Назарію виповнився 21 рік.

“Що б не було у вас, любіть маму, їжте кашу і любіть Україну”, — ці слова Назарія назавжди залишаться в пам’яті його рідних, друзів та побратимів.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook