Університет Вінниці створив гібридну сонячну електростанцію

У Вінницькому національному аграрному університеті на початку опалювального сезону, встановили власну гібридну сонячну електростанцію. Вісім батарей виробляють понад 4,5 кіловат електроенергії і забезпечують безперебійне живлення лабораторії навчального закладу.

Про це Місто дізналось на Суспільному.

Гібридна сонячна електростанція

Усе в рамках проєкту “Розробка комплексу енергоефективного і ресурсоощадного обладнання для годівлі сільськогосподарських тварин АПК України”. Головне завдання науковців – забезпечити оптимальне і безпечне функціонування гібридної сонячної електростанції та її максимальної енерговіддачі.

“У нас на даху ми встановили сонячні панелі, які генерують сонце на електроенергію. Вона потім подається на інвертор, звідти вже на наше споживання, або акумулятор. Ми підключили нашу станцію до наукової лабораторії, де зможемо далі продовжити навчально-дослідний процес та ввімкнути комп’ютери, принтери та інше обладнання”, – говорить студент інженерно-технологічного факультету Сергій Мельничук.

 гібридну сонячну електростанцію

Розробкою проєкту займався колектив учених, аспірантів та студентів інженерно-технологічного факультету. Протягом року створювали проєктну документацію та закупівлю обладнання, за словами наукового співробітника науково-дослідної тематики ВНАУ Валерія Граняка.

“Коли на початку цього опалювального сезону виникло питання, як університету продовжувати навчальний процес, при, тому що електроенергії у загальній мережі нема, ми почали розробку та реалізацію проєкту нашої автономної гібридної електростанції. Дана потужність може бути розподілена, як для безпосереднього застосування в режимі поточного часу, так і через накопичувач, тобто акумуляторну батарею. Також вона може повертати надлишок в загальну енергосистему, чим підвищувати стійкість не лише нашого навчального закладу, а й споживачів всією України”, – каже Валерій Граняк.

 гібридну сонячну електростанцію

За словами проректорки ВНЗ Інни Гончарук, встановлювали гібридну електростанцію за грантові гроші.

“У рамках виконання другого етапу прикладного дослідження було передбачено бюджет 750 тисяч гривень і на встановлення такої станції було використано 250 тисяч. У рамках статті: предмети, обладнання та матеріали. Витрати були на оплату праці, на публікацію відповідних наукових напрацювань, реалізація та придбання певного обладнання і його впровадження”, – говорить Інна Гончарук.

Окрім живлення навчальної лабораторії, станція дозволяє вченим та студентам університету проводити дослідження з розробки нових та вдосконалення наявних методів управління сонячними панелями.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook