У Вінниці завершився перший етап Майстерні міських екскурсій про Коцюбинського

Минулого тижня у Вінниці завершився перший етап Майстерні міських екскурсій, присвячений Михайлу Коцюбинському. За п’ять днів інтенсивного навчання відбулося 13 лекцій та практичних занять від 11 провідних експертів для близько 30 учасників.

Про це інформує Містопосилаючись на Вінницьку міську раду.

У п’ятницю, 7 червня, учасники відвідали завершальні лекції цього курсу. Перша з них була від викладачки ВДПУ ім. Коцюбинського Оксани Пойди про поетичні та прозові твори, присвячені Михайлу Коцюбинському, а друга – від мистецтвознавиці Діани Клочко, яка на прикладі повісті «Тіні забутих предків» показала візуальні інтерпретації образів Великого Сонцелюба у живописі та кіно.

Окрім лекцій, в межах Майстерні міських екскурсій відбувся також практикум «Як читати Коцюбинського», який провів літературознавець Ростислав Семків, і майстерня «Смак життя: туристичний потенціал Коцюбинського» від директора департаменту маркетингу міста та туризму ВМР Олександра Вешелені.

Вже незабаром між учасниками, які зголосяться продовжити участь у проєкті, розподілять теми та закріплять менторів. Адже основна мета цієї Майстерні – створити нові різноформатні туристичні продукти та формати довкола постаті Михайла Коцюбинського. Це можуть бути екскурсії (оглядова, костюмована/театралізована, дитяча, гастрономічна), квест, виставковий проєкт, відеоблог, інсценізація/постановка тощо. Загалом проєкт розрахований на чотири місяці. Влітку триватиме розробка продуктів, а у вересні відбудеться їхня презентація.

Щодо майбутніх проєктів учасники поки що на підготовчому етапі, але кілька з них охоче поділилися своїми враженнями від інтенсиву.

Аліна Коломієць, випускниця «Школи гідів та амбасадорів Вінниці»: «Про те, що буде такий інтенсив, я дізналася з медіа. Мені було цікаво розкрити для себе Коцюбинського по-новому, як живу людину. В мене були шкільні знання, але тепер я побачила, наскільки це глибока особистість, що це насправді геній свого часу. Для мене відкриттям став його кримський період. Також дуже сподобалася любовна історія… Надалі я хотіла б спробувати зробити якийсь проєкт, але ще поки думаю, що це буде та у якій формі».

Катерина Ружило, гідеса: «Михайло Коцюбинський – це та особистість, з якою я вже працюю під час своїх екскурсій. У мене є екскурсія на гондолі, де говоримо про кохання письменника, про його жінок, і там я використовую його листи. Тому для мене це близька тема. Власне, через це і захотілося взяти участь в інтенсиві: щоб відкрити Михайла Коцюбинського ще глибше і створити новий продукт. А під час самого навчання дуже сподобалась лекція Гульнари Абдулаєвої «Яким побачив Крим Коцюбинський». Особливо те, що вона показала це через персоналії – через діячів, з якими Коцюбинський співпрацював і приятелював».

Юрій Прокопенко, студент української філології: «Цей курс був дуже цікавий. В останній день під час лекції щодо художніх інтерпретацій особливо вразила історія про дитячу книжку “Іванко і Чугайстер” – що, виявляється, це було величезне спрощення. І також мене дуже вразило (не пригадую, щоб про це розповідали в університеті), що екскурсію Криворівнею Коцюбинському проводив Петро Шекерик-Доників – той самий, який написав гуцульський роман “Дідо Иванчік”. Взагалі всі ці п’ять днів були дуже цікавими. Я навіть познайомився з кількома лекторами. Щодо можливого проєкту, то я ще думаю. Але мені близька форма блогу з популярним викладом у соцмережах, як це роблять Ірина Побідаш і Богдана Неборак. Я міг би розповісти про деякі твори Коцюбинського, про перевидання, можливо, зробити щось на кшталт “Читанки” як у Тані Микитенко. Загалом планую зробити такий блог, але не обмежуватись суто одним автором».

Довідково:

Проєкт «Майстерня міських екскурсій: Михайло Коцюбинський» організували департамент маркетингу міста та туризму Вінницької міської ради спільно з департаментом культури та Вінницьким літературно-меморіальним музеєм Михайла Коцюбинського у межах «Року Коцюбинського» (до 160-річчя з народження письменника).

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook