Екологічні “зелені” офіси, електронний маркет, коворкінг, івент-зони, бібліотека та кав’ярня – усе це має об’єднати у собі Туристичний хаб Вінниці. 5 березня вінничанам презентували концепцію майбутнього простору, який має зробити місто ще привабливішим для туризму.
Директор департаменту маркетингу міста та туризму Олександр Вешелені розповів, що Туристичний хаб облаштують за адресою Соборна, 89. У триповерховій будівлі поєднають туристично-інформаційний центр, освітній простір та івент-зону, коворкінг для туристичних стартапів, а також офіси департаменту міста та туризму. Концепція хабу, за словами Олександра Вешелені, направлена на прозорість, доступність, інклюзивність, креатив, освіченість та екологічність.
— Це не класичне музейне приміщення, але воно має історичні принади – нашарування різних епох. Це чудове місце для створення інформаційного центру у Вінниці. Тут туристи та мешканці міста зможуть отримати інформацію про подорожі Вінниччиною та Україною. На першому поверсі, де розташується кав’ярня, можна буде придбати сувеніри чи просто приємно провести час, – сказав Олександр Вешелені. – На другому поверсі в хабі будуть проводитися різні освітні події, хакатони та семінари, а ще там буде бібліотека зі спеціалізованою літературою про туризм, маркетинг та історію міста. На третьому поверсі облаштують коворкінг для туристичних стартапів: працюватимуть екскурсійні бюро, агенти з надання послуг конференц-сервісу, агенти медичного туризму, генеалоги та ІТ-сервіси. А ще на другому і третьому поверхах будуть офісні приміщення департаменту міста та туризму.
Олександр Вешелені розповів про історію будівлі, у якому створять Туристичний хаб. У 1896 році цей будинок був одноповерховим, а в проміжку між 1900 та 1914 роками там добудували ще два поверхи.
— За колонадами реального училища (тепер це Вінницький торгово-економічний інститут) була одноповерхова будівля – земське казначейство, зведене ще у 1896 році. Там, на межі міста, збирали і зберігали податки громади. У часи німецької окупації казначейство перетворилося на митницю. На світлинах після звільнення Вінниці від нацистів ми бачимо добудовану передню частину у будинку, яка слугувала адміністративним корпусом. У 1950-х роках будівлю реконструювали і забрали два величезних вікна з фасаду, – розповів Олександр Вешелені.
Відтак, після реконструкції Туристичний хаб буде мати фактично первозданний вигляд: “на місце” повернуть два великих центральних вікна, а також облаштують пісвітку фасаду, щоб будинок виглядав привабливіше у темну пору. Окрім того на вулиці облаштують лавочки, велопарковку та парковку для автомобілів людей з інвалідністю. Олександр Вешелені наголосив, що й озеленення максимально збережуть. Біля входу до хабу змонтують перший у Вінниці електронний туристичний кіоск, який буде працювати цілодобово за будь-яких погодніх умов.
— Будемо намагатися зробити кіоск “вандалостійким”. Він надаватиме можливість туристам отримувати інформацію незалежно від того, коли людина підійшла – зранку, коли туристичний хаб ще зачинений, або ж вночі. І таким чином, наприклад, можна буде знайти найкращий готель, щоб переночувати, – сказав Олександр Вешелені. – Ще однією новацією буде бічна тераса, як натяк на те, що всередині є кав’ярня. А вікна додолу будуть давати ефект відкритості.
Олександр Вешелені наголосив на інклюзивності майбутного приміщення і пояснив, що вхід у хаб буде облаштований пандусом. Всередині триповерхового будинку мають поставити ліфт, а також розмістити вбиральні для людей з обмеженими фізичними можливостями.
Заступник міського голови Андрій Очеретний зауважив, що туризм у Вінниці стрімко прогресує. За його словами, у місті за 2019 рік зареєстрували понад 79 тисяч ночівель туристів, а за рахунок цього значно поповнився і міський бюджет. Тому Вінницька міська рада планує розвивати цю тенденцію і приваблювати не лише подорожніх з України, а й іноземних гостей.
— Раніше Вінниця була містом на один день, тепер же тенденція змінилася – тут можна затриматися як мінімум на вихідні. Міський бюджет поповнився на понад два мільйони від туристичного збору, хоча планували отримати 350 тисяч, – сказав Андрій Очеретний. – Наразі є всі вихідні дані, сформована проектно-кошторисна документація, завершується експертиза будівлі і ми плануємо виходити на тендерні закупівлі для реконструкції будівлі. Вже наступного тижня результати еспертизи приміщення будуть готові і ми будемо точно знати, скільки коштуватиме реконструкція. А після тендерних закупівель ціна буде знижена.
За інформацією департаменту маркетингу міста та туризму, ремонтні роботи орієнтовно мають розпочатися в середині квітня після того, як проведуть тендер на виконання будівельних робіт.
Нагадаємо, у Вінниці підприємцям розповіли, який зиск можна отримати з відкритих даних.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook