Два укриття в одному ліцеї. Тут у разі повітряної тривоги може сховатися до 400 учнів та вчителів. Облаштували місце за всіма вимогами ДСНС.
Про це повідомляє ВІТА,
Другокласники одного з вінницьких ліцеїв ховаються в укритті. Повітряна тривога прозвучала під час уроку. Та тут вони точно не сумують.
Велике, світле, а головне безпечне приміщення раніше використовували як склад. Воно може вмістити до 300 людей, а це близько десяти класів разом із вчителями.
Можемо використовувати приміщення і для проведення уроків, і для розваг, коли іноді дітям хочеться розважатися, – говорить директорка ліцею Ганна Романова.
В укритті ліцею замінили електрику, провели аварійне освітлення, зробили вентиляцію. Поставили аптечки від ЮНІСЕФ, запаслися питною та технічною водою. А ще закупили смаколики.
За кошти спонсорів придбали спеціальні бокси для печива, яким дітки при потребі можуть спокійно поласувати, – каже Ганна Романова.
У ліцеї кажуть, зробили усе, що рекомендували в ДСНС.
Наприкінці серпня побілили, навели лад із підлогою, підвели каналізаційні мережі. За кошти міського бюджету облаштували чотири зручних кабінки, підвели воду. Є в нас і бойлер для підігріву води, – розповіла директорка ліцею.
А меблі, що спустили у сховище, зробили мобільними.
Облаштовували все спільними силами працівників ліцею, громадських та міжнародних організацій, а також міської влади.
На облаштування цього укриття витратили близько 900 тисяч, але воно вже працює, воно є комфортним, і все більше батьків пишуть заяви для того, щоб їх діти ходили на офлайн навчання. Адже соціалізація, навіть в умовах воєнного стану, дуже важлива для наших дітей, – переконана директорка департаменту освіти міськради Оксана Яценко.
Підтверджують це і батьки учнів.
Є у ліцею і ще одне укриття. Тут можуть зачекати на відбій близько 100 людей. Раніше в цих класах проводили уроки музики, ритміки та англійської, був конференц-зал.
Безпека дітей нині – основний пріоритет міської команди управлінців. Тож в громаді й надалі продовжують облаштовувати укриття при закладах освіти, аби усі охочі мали можливість повернутись за парти та навчатись наживо.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook