Вінницька міська рада спільно з ГО Вінниця Мобільна оприлюднили результати першого підрахунку велосипедистів у Вінниці. Підрахунок проводили за методологією U-Cycle які проводять його в Києві з 2014 року.
“Ми свідомо не проводили підрахунок під час жорсткого карантину: це перший підрахунок у Вінниці, це своєрідна точка відліку – і дуже хочеться щоб вона була коректною”, – інформують організатори.
Підрахунок здійснювався два дні: зранку і у ввечер (4 червня) у будній день і вдень (6 червня) у вихідний. Це дало можливість коректно дослідити потоки велосипедистів і дасть можливість в майбутньому детально їх відстежувати і моделювати
Окрім волонтерів які рахували велосипедистів на перехрестях, підрахунок робили і по записах камер Ситуаційного центру.
Найважливіші показники організатори вивели в інфографіку, яка для більшої наочності розбита по етапах дослідження.
Стисло про найважливіші, на думку організаторів, маркери:
- на жаль, бачимо низький показник користування велосипедами жінками (в середньому 15%), що явно вказує про недостатню безпеку та комфорт пересування для прекрасної половини людства навіть велодоріжками, адже жінки як ніхто інший реагують на ці показники якості інфраструктури.
- з грубими порушеннями ПДР, а саме рух в протилежному напрямку ситуація задовільна, але в той же час величезна кількість велосипедистів перетинають пішоходні переходи (без розмітки “велопереїзд”) не спішуючись, що є дуже небезпечно. При цьому зважаючи на щільність велотрафіку деякі ділянки як от пішохідний перехід до центр. парку потребують нанесення розмітки “велопереїзд” адже це з’єднання двох популярних веломаршрутів, та в’їзду в центр парк, який користується шаленою популярністю серед велосипедистів, як короткий шлях до центру міста.
- статистика користування прокатом Некстбайк в досліджувані проміжки часу не показала гарного результату ( в середньому 1,5%), але це швидше не співпадіння час/місце, адже кількість використання сервісу за минулий сезон сягнула понад 26000.
- електросамокати (сігвеї, гіроборди) поки не сягнули піку популярності в нашому місті, але тенденція на їх збільшення присутня.
“В планах проводити подібне дослідження двічі на рік, щоб адекватно оцінити вплив сезонних факторів на статистику користування велосипедів і яким чином ці показники можна збільшити”, – додають організатори.
Нагадаємо, як у Вінниці велосипедистів рахували (ФОТО).
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook