У Вінниці оновили “Вітальний довідник для внутрішньо переміщених осіб”

У довіднику можна дізнатися, як ВПО можуть зареєструватися та стати на облік у Вінниці, куди звернутися, щоб знайти житло для тимчасового поселення, щодо працевлаштування або, де отримати посвідчення водія. Окремі розділи присвячені оформленню допомоги, житлової субсидії, пільг та пенсії. Наразі він існує в онлайн-форматі, де на 22 сторінках надають відповіді на найпоширеніші питання. Видавець – КП “Інститут розвитку міст”.

Цей невеличкий довідник познайомить людей, які переїхали до Вінниці, з нашим містом та допоможе швидше адаптуватися до життя у ньому. Важливо, що ще минулого року у Вінниці створювали довідники для ВПО, але час показав, яку ще інформацію варто додати. Тому в цьому довіднику також є розділи про навчальні заклади Вінниці, влаштування дітей до садків, роботу громадського транспорту, Nextbike тощо.

Також фахівці КП “Інститут розвитку міст” зазначають, що він стане у пригоді, якщо є потреба звернутися до лікаря по медичну чи психологічну допомогу. У ньому вміщено інформацію про школи, вищі навчальні заклади міста, оформлення до дитячих садочків, можливості для підприємців.

Для зручності, в одному довіднику зібрані контакти «Цілодобової варти», яка приймає звернення щодо аварійних та надзвичайних ситуацій, міської ради та ЦНАПів.

“Протягом 2022 року проводили зустрічі для тих, хто переїхав до нашого міста, обрали його для постійного проживання чи короткотривалого перебування. Ідею розробити Вітальний довідник для ВПО подали самі учасники заходів, які й стали упорядниками. Оформив дизайн довідника Олександр Петров, який також переїхав до нашого міста. У Вітальному довіднику зібрана поточна інформація, яка є корисною для усіх новоприбулих до міста. Нагадаємо, що перший довідник для ВПО був розроблений колегами з департаменту соціальної роботи. Днями звернулися люди з Херсона і просили зорієнтувати, до кого звертатись, щоб знайти тимчасове житло. Дані довідники стають в пригоді й дають можливість оперативно надати потрібну інформацію”, – розповіла експертка з питань міжнародної комунікації та проєктної діяльності “Інституту розвитку міст” й координаторка Програми “Інтеркультурні міста” у Вінниці Юлія Кашпрук.

Ознайомитися з “Вітальним довідником для внутрішньо переміщених осіб” можна за посиланням тут

Вітальний довідник для внутрішньо переміщених осіб розроблено в рамках проєкту «Інтегрований розвиток міст України II», що виконується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за фінансової підтримки Урядів Німеччини та Швейцарії.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook