Переміщення підприємств із зони активних бойових дій до Вінниці та області, забезпечення підприємств робочою силою та координація зусиль бізнесу та органів місцевого самоврядування щодо релокації таких компаній. Про це і не тільки йшлося сьогодні, 4 квітня, під час зустрічі керівників міської та обласної рад з представниками профільних установ та бізнесу.
Чимало підприємств з областей, де тривають бойові дії, нині розглядають Вінниччину, як майданчик для можливого переміщення бізнесу. Деякі компанії вже перевезли свої виробничі потужності до Вінниці та регіону.
Сьогодні, 4 квітня, у хабі «Місто змістів» відбулася зустріч заступника міського голови Андрія Очеретного, заступника голови обласної військової адміністрації Сергія Здітовецького та заступника голови обласної Ради Дмитра Чаленка з представниками профільних департаментів, державних установ та бізнесу. Зокрема, на заході були присутні представники Державної служби України з питань праці, Держпраці у Вінницькій області, Вінницького міського та обласного центрів зайнятості, Вінницького кластеру приладобудування та автоматизації, Ради підприємців при міському голові, бізнес-спільнот Вінниччини та Укрпошти.
Присутні обговорили можливості надання підтримки підприємствам, які переміщують свій бізнес у Вінницьку область. А також – соціальне забезпечення переміщених працівників, підбір відповідних виробничих приміщень та забезпечення робочим потенціалом.
Заступник Вінницького міського голови Андрій Очеретний під час зустрічі розповів, що наразі департамент економіки і інвестицій міської ради опрацьовує запити від 54 потенційних компаній, які виявили бажання розмістити власний бізнес на території Вінницької міської територіальної громади.
«Є відповідна програма з релокації українських підприємств, які знаходяться в зоні активних бойових дій, розроблена Кабінетом Міністрів України спільно з Міністерством економіки України. Програмою передбачається надання допомоги в переміщенні обладнання, пошуку виробничих приміщень та розселенні працівників. Якщо говорити конкретно про Вінницю, то до нас звернулись підприємства з приводу релокації, зокрема, з Харкова, Маріуполя, Дніпра, Києва, Сум та Чернігова. За результатами опрацювання запитів від 54 потенційних кампаній, з них: 5 компаній в зоні активних бойових дій – відсутній план евакуації, 6 компаній наразі залишаються за місцем реєстрації, і при погіршенні ситуації будуть розглядати варіант переміщення, 25 компаній розглядають західні регіони для релокації, 18 компаніям надано інформацію щодо вільних об’єктів у Вінниці і вони розглядають надані пропозиції, здійснюється спільний виїзд на локації для ознайомлення», – розповів Андрій Очеретний.
Також заступник міського голови додав, що спільно з місцевим бізнесом сформували перелік пропозицій з вільних виробничих та складських приміщень, які можуть бути запропоновані для розміщення виробництв, загальною кількістю 38 об’єктів. І цей список постійно змінюється.
«Наразі у Вінниці зареєстровано 9 компаній, які здійснили релокацію. З них 7 – з Маріуполя, одна – з Дніпра, і одна – Харкова. Також додався ще й Херсон. Сьогодні в активній фазі у Вінниці є три підприємства, які хочуть переміститися до нашого регіону. Зазначу, що переміщення таких компаній до нашої громади, це в першу чергу, створення нових робочих місць, сплата податків та розвиток економіки. Щоб рухатися далі, нам потрібно об’єднувати зусилля і розширювати можливості», – наголосив Андрій Очеретний.
Заступник голови обласної військової адміністрації Сергій Здітовецький розповів про релокацію підприємств до Вінниччини.
«Станом на сьогодні обласною військовою адміністрацією опрацьовано 46 заявок від підприємств, які бажають розмістити свої потужності на території Вінницької області. Варто зауважити, що кожна область зацікавлена в розширенні бізнесу, незважаючи на військові дії. Ми всі розуміємо, що ніякий іноземний інвестор найближчим часом на нашу територію не прийде, тому всі наші зусилля повинні працювати в тому напрямку, щоб зберегти те, що вже існувало на теренах України. І якщо підприємства мають шанс розміститися на території Вінницької області, то ми разом повинні його супроводжувати та допомагати у всіх питаннях. Наше спільне завдання – залучити якомога більше підприємств до нашого регіону», – сказав Сергій Здітовецький.
Крім того, заступник голови обласної військової адміністрації додав, що підприємств, які подали заявку, зокрема з Харкова, Донецької та Луганської областей. Основна частина спеціалізації – це підприємства, які спеціалізуються на металообробці і машинобудуванні, харчовій, легкій та хімічній промисловості.
Загалом учасники зустрічі окреслили головні напрями взаємодії Вінницької міської ради, Вінницької обласної військової адміністрації, Вінницької обласної Ради з державними установами та представниками бізнесу у питаннях допомоги підприємцям у релокації своїх виробничих потужностей до міста та регіону.
Довідка:
У Міністерстві економіки України зазначають, наразі понад 1000 компаній виявили бажання здійснити релокацію до більш безпечних регіонів за Програмою з переміщення українських виробництв. Вже 40 українських підприємств переміщені із зони активних бойових дій. Мінекономіки опрацювало 86% заявок, поданих постраждалими підприємствами. Надалі держава забезпечить перевезення обладнання та розселення працівників цих компаній.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook