Аби зменшити кількість замовлень на початку опалювального сезону, у Жмеринському лісництві, що на Вінниччині, проводять просвітницьку акцію “Купуй дрова влітку”. Продають деревину дуба, граба, ясена. Про це розповів директор філії Олег Петренко.
Інформує Місто, посилаючись на Суспільне.
Для купівлі дров у цьому господарстві потрібно мати паспорт, ідентифікаційний код та написати заяву, каже бухгалтерка Поліна Гончар. Але є обмеження щодо обсягу деревини:на рік 15 метрів кубічних на одну людину.
На ділянці площею майже 4 га працівники господарства заготовляють дрова, провели прохідну рубку, розповідає лісничий Сергій Горбатюк. Проріджують дерева, аби дати змогу їм рости краще. Частину стовбура відрізають як ділову деревину. Вона піде на промислові потреби, а ось решту — продають населенню метрівками.Заготовляти деревину краще навесні та влітку, каже Горбатюк, аби встигла просохнути.
“Коефіцієнт корисної дії збільшується удвічі. І коли підходить зимовий період немає такого ажіотажу”, — каже Сергій Горбатюк.
На дровокольній дільниці Жмеринського лісопункту люди можуть придбати колоті дрова, розповів начальник лісопункту Віталій Маєвський. Спершу верстат колоду розрізає на кльоци, а вже потім коле. Готові — працівники лісопункту складають у контейнери. Вартість одного складометра колотих дров — 1927 грн, каже Маєвський. Акцію проводять влітку, бо, хоч і роблять заготівлю, восени зростає кількість замовлень.
“Найбільше звернень іде на початку опалювального сезону: осінній, зимовий період. Весняний, літній період — іде спад. Але так, як ми запроваджуємо проєкт “Купуй дрова влітку”, ми отримали вже непогані результати — це збільшення попиту в літній період у порівнянні з минулим роком на 11,5%”, — каже Олег Петренко.
Вартість кубічного метра неколотих дров — 990 грн.
“Ціна трішки збільшилася, але не суттєво. Це за рахунок того, що відбулося подорожчання паливно-мастильних матеріалів”, — розповідає Петренко.
Розповідає, загалом з початку року населенню продали 27,5 кубів дров.
Прийшла купити деревину у Жмеринське лісництво Єлизавета Попеско. Каже, отримали з чоловіком пенсію і вирішили придбати кілька складометрів. Обігрівають будинок твердопаливним котлом.
“Чого літом? Щоб трошки просохли. Ми вже старші люди, нам вже треба час. Потрошки возити. Була можливість — передзвонили, є дрова. Слава Богу, приїхали”, — каже Єлизавета Попеско.
Після оформлення заяви сімʼя Попесків приїжджає до лісу.Тутпомічник лісничого В’ячеслав Дзюба оформляє товарно-транспортну накладну.
“Тут по штрих-коду можна. Є такі програми, що навіть поліція зможе по штрихкоду пробити і там вся інформація буде по даній машині, по даній лісопродукції”, — каже В’ячеслав Дзюба.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook