Вінниця продовжує зміцнювати продовольчу безпеку громади, спрямовуючи зусилля на підтримку і стимулювання розвитку аграрного сектору, а відтак збільшення обсягу місцевої сільськогосподарської продукції. Для цього діючою галузевою програмою передбачено можливість отримання виробниками відшкодування за витрачені ресурси. Цьогоріч перші три підприємства, що займаються вирощуванням овочевих, баштанних культур та картоплі, отримали змогу скористатися таким механізмом. Також виділено фінансову допомогу для ще 11 бджолярів. Відповідні рішення ухвалили на засіданні виконавчого комітету міської ради.
«Через стимулювання розвитку аграрного сектору ми прагнемо посилити продовольчу безпеку, наповнити ринок якісною та органічною вінницькою продукцією, як-то кажуть «із лану до столу». Крім економічного ефекту – таке скорочення логістичних ланцюжків, дає можливість запобігти кліматичним змінам, пов’язаних із викидами парникових газів. А саме це лежить в основі, впровадженого нами Зеленого курсу, – зазначив заступник Вінницького міського голови Андрій Очеретний. – В умовах війни нарощення сільськогосподарського потенціалу громади набуває стратегічного значення. Тож працюємо далі».
Даний інструмент підтримки діє вже другий рік поспіль і користується попитом серед аграріїв, які займаються вирощуванням овочів. Раніше таким уже мали нагоду скористатися фізичні особи у галузі бджільництва. На сьогодні Вінницька міська рада прийняла чергове рішення про надання фінансової підтримки ще 11 пасічникам громади.
За інформацією департаменту економіки і інвестицій зараз на розгляді перебуває ще низка звернень щодо підтримки господарств у галузях овочівництва та бджільництва.
«Ми завжди відкриті та готові підтримувати тих, хто формує продовольчу безпеку. Разом працюємо на стійкість нашої громади», – наголошують у департаменті.
Нагадаємо, відповідні інструменти підтримки діють у межах Програми розвитку аграрного сектору та забезпечення продовольчої безпеки ВМТГ на 2023-2025 роки.
Виробники овочевих культур можуть скористатись відшкодуванням витрат за насіння та садивний матеріал, придбання обладнання та роботи зі встановлення системи краплинного зрошення, а також на 1 га оброблюваних угідь, яка надається новоствореним суб’єктам.
На грошову допомогу також можуть розраховувати суб’єкти господарювання та фізичні особи, які займаються бджільництвом. Розмір фінансової підтримки складає 200 грн за одну бджолосім’ю один раз на рік.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook