«Трамвай Єднання»: у Вінниці створили пересувний центр підтримки для Захисників і їхніх близьких

Вулицями Вінниці почав курсувати «Трамвай Єднання» — мобільний простір, який покликаний привернути увагу до важливої теми підтримки ветеранів, військових, колишніх полонених та їхніх родин.

Про це інформує Місто, посилаючись на Вінницьку міську раду.

Ініціювали проєкт представники організації Veteran Hub разом із Вінницькою транспортною компанією, Фонд Громади «Подільська громада» – підтримав у його реалізації. Вони спільно перетворили міський трамвай «Міраж» на інформаційний майданчик, який щодня на маршруті, поруч із тими, хто може потребувати допомоги, але не завжди знає, куди звернутися.

«Це гарантує, що до тисячі наших пасажирів долетить простий меседж, що підтримка поруч – навіть у громадському транспорті. І кожен воїн, кожен ветеран, який повернувся з пекла війни, його чи її рідні, чоловіки, дружини, діти, батьки, мають право на неї. Ми вдячні партнерам за співпрацю. І дуже хочемо, щоб цей трамвай став іще одним місцем зустрічі громади з її відповідальністю. А ще вважаємо, що такі ініціативи повинні ставати нормою і в інших містах, як приклад того, що міський простір працює на згуртованість, людяність і взаємну повагу», – розповідає т.в.о. директора Вінницької транспортної компанії Олександр Нечаєв.

Не залишити наших Захисників та Захисниць і їхніх рідних із викликами – саме таке завдання спільного із транспортниками проєкту, кажуть представники Veteran Hub.

«Трапляється, що допомога є, але про неї не знають. Саме з цього народився “Трамвай Єднання”, – пояснює координаторка проєкту Світлана Дєдова. – Наша організація працює для того, щоб ветерани, військові, колишні полонені, їхні родини, діти, кохані, батьки не залишалися сам на сам із викликами. Ми надаємо безоплатні психологічну та юридичну підтримку, допомагаємо з працевлаштуванням, навчанням чи побутовими питаннями. Але, попри наявність такої допомоги – про неї часто не чують. Не знають. Не здогадуються. Тож цим проєктом ми намагаємося змінити ситуацію».

У Вінницькій транспортній компанії розповідають, що проєкт став новим досвідом не лише логістичним, а й гуманітарним.

«Ми вирішили надати повноцінний трамвай, а не один вагон, щоб проєкт був частиною міського ритму, щодня, без спецрейсів, –пояснює Анна Бузниковата, представниця ВТК, – Цей трамвай не про символіку, а про те, що підтримка є і вона поруч». Простір трамваю містить прості, зручні підказки – QR-коди, контакти, інформацію, як підтримати себе або близьку людину. Його умовно розподілили на три зони.

У першій – інформація для батьків військових і ветеранів. Тут є дані про мобільний офіс, який виїжджає в громади, та лінію психологічної підтримки.

У другій – для партнерів і близьких ветеранів: історії, календар подій, посилання на групи підтримки і навіть гра, яка допомагає проговорити складні речі.

А в останній – інформація, направлена на турботу про себе. Тут розміщено стенд про освітню платформу з психічного здоров’я «Це Ок».

«Над трамваєм працювали водії, техніки, дизайнери. Ми адаптували простір так, щоб він був зручним для пасажирів і водночас — працював як платформа для допомоги. Для нашої команди це було не просто про транспорт, а про цінності. Про те, що міський простір може бути людяним», – додає фахівець Вінницької транспортної компанії Ігор Редько.

Трамвай курсує за звичним маршрутом (інформація оновлюється). Усередині можна не лише дізнатися про безоплатні послуги Veteran Hub, а й відчути, що підтримка – це не формальність.

«Найважливіше для нас, як для фонду, це об’єднання комунальних підприємств і Veteran Hub у підсиленні громадського сектору, спільному розвитку нашої громади та тісній комунікації між ними», – зазначає голова правління Фонду Громади «Подільська Громада» Олена Данілова.

Зазначимо, проєкт «Трамвай Єднання» команда реалізувала завдяки перемозі в конкурсі в межах воркшопу «Спільно».

Детальніше про підтримку для ветеранів та їхніх родин шукайте інформацію на сайті Veteran Hub.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook