У Вінниці з робочим візитом побувала делегація зі Швейцарії ¬– представники Посольства, Державного секретаріату з економічних питань. Партнери обговорили перспективи подальшої взаємодії з місцевою владою, відвідали об’єкти інфраструктури та на власні очі побачили, як у місті функціонують трамваї, що раніше курсували вулицями Цюриха. Цей візит ще раз підкреслив: швейцарсько-українська співпраця – це не просто проєкти, це – про сталість і довіру.
«Співпраця між Вінницею та Швейцарією – це вже окремий бренд», – саме такими словами розпочалася зустріч заступника керівника Програми співробітництва Посольства Швейцарії в Україні Сільвана Хунгербюлера з Вінницьким міським головою Сергієм Моргуновим. До складу делегації також увійшли Марк-Александр Граф, програмний менеджер Державного секретаріату з економічних питань, та Марія Дружиніна, координаторка Програми співробітництва.

Під час зустрічі міський голова Сергій Моргунов підкреслив важливість партнерства з Швейцарією та подякував за довготривалу підтримку, яка дозволяє реалізовувати в місті масштабні інфраструктурні ініціативи.
«Мав дуже предметний діалог із нашими швейцарськими партнерами. Пригадали спільні проєкти, які вже стали частиною історії міста, і обговорили майбутні ініціативи. Зокрема, презентував інноваційно-технологічний парк “Кристал” як потенційний майданчик для розвитку бізнесу. Запросив швейцарські компанії долучатися до його формування. Переконаний: саме горизонтальні зв’язки, зокрема між бізнесами, стають найефективнішими у побудові сталого розвитку. Швейцарія – наш надійний стратегічний партнер, і ми вдячні за цю довіру, яка триває вже майже два десятиліття», – зазначив Сергій Моргунов.
Серед ключових тем візиту – розвиток громадського транспорту, енергоефективність, підтримка мобільності та екологічної інфраструктури. Сільван Хунгербюлер та Марк-Александр Граф, також Марія Дружиніна, координаторка Програми співробітництва. завітали до Вінницької транспортної компанії, де ознайомилася з тим, як працюють трамваї Tram2000, які свого часу курсували вулицями Цюриха.

«Швейцарські трамваї стали частиною міського ритму, а підтримка наших партнерів – надійним плечем у непростий для країни час. Сьогодні у Вінниці вже 39 трамвайних вагонів Tram2000, з яких 29 на маршрутах і щодня перевозять пасажирів. Ми показали партнерам, яку роботу виконано для адаптації цього транспорту. Фахівці нашої транспортної компанії самостійно здійснюють технічні доробки, щоби привести вагони у відповідність до вимог українського законодавства та специфіки міської інфраструктури», – розповів директор департаменту транспорту та міської мобільності ВМР Андрій Сорокін.
Унікальність проєкту ще й у тому, що технічна адаптація трамваїв проводиться безпосередньо у Вінниці руками фахівців трамвайного депо підприємства. Мова не лише про дообладнання салонів, а й про приведення транспортних засобів до стандартів безпеки.
«Ці трамвайні вагони вперше експлуатуються в Україні, тож ми проходимо всі процедури сертифікації з урахуванням місцевих стандартів безпеки. Наприклад, на відміну від Швейцарії, де трамваї курсують окремими лініями, у нас є спільні ділянки з автомобільним рухом. Це потребує встановлення дзеркал заднього виду, додаткових поворотних і стоп-сигналів, а також інших елементів, яких вимагає наше законодавство. Усе це для того, щоби забезпечити безпечне та комфортне перевезення пасажирів у Вінниці», — додає Андрій Сорокін.

Інженери, які пройшли стажування у Цюриху, вже застосовують свої знання у рідній Вінниці.
«Tram2000 значно складніші за “Міражі”, які ми експлуатували раніше, тому потребують іншого рівня технічного обслуговування. Ці вагони мають електронні та пневматичні системи, з якими ми раніше не працювали. Під час стажування у Цюриху нас навчали спеціалісти, які роками обслуговували ці вагони. Під керівництвом тамтешніх професіоналів своєї справи ми отримували реальні завдання на практиці: шукали технічні несправності, вчилися виправляти помилки, працювали з гальмівними системами та двигунами. Це був безцінний досвід, який ми вже використовуємо у Вінниці», – розповідає Євгеній Дудник, головний інженер трамвайного депо.
Особливу увагу швейцарські партнери приділили інфраструктурним проєктам, спрямованим на підвищення енергоефективності, збереження ресурсів та розвиток сталої міської інфраструктури. Під час візиту також обговорювалися нові напрями співпраці, зокрема, у сферах оновлення міського транспорту та енергоефективності, просторового розвитку та співпраці зі швейцарським бізнесом.
Читайте також. У Прозорих офісах Вінниці оновлюють інфраструктуру для маломобільних людей.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook