У Вінниці продовжується робота над розвитком сфери реабілітації у закладах охорони здоров’я міста. Адже через війну значно зросла кількість людей, які потребують такого роду допомоги. Окрім того, це відповідає принципам діяльності Вінницької міської ради та пріоритету «Турбота».
На базі однієї з лікарень міста реконструюють клініку фізіотерапії для поранених військових. На її ремонт та оснащення з бюджету громади виділили 4,4 млн грн. Днями міський голова Сергій Моргунов відвідав заклад і поспілкувався з фахівцями, які працюють з пораненими.
Очільник громади зазначив, що вінницький муніципалітет продовжуватиме й надалі підтримувати та допомагати цьому закладу. Що саме потрібно додатково профінансувати, обговорили з керівником лікарні.
«Ми тримаємо постійний зв’язок з керівництвом цієї лікарні. В тому числі працюємо у напрямку, що стосується закупівлі реабілітаційного обладнання та проведення відповідних ремонтів приміщень, де проводять реабілітацію. Якщо говорити з точки зору фінансового ресурсу, то на один з об’єктів корпусів було направлено понад 4 мільйони гривень. І сьогодні ми побачили, наскільки якісно були проведенні ремонтні роботи і яке обладнання тут встановили. Є певні потреби в додатковому обладнанні, і ми, звичайно, підтримаємо цей заклад, щоб його колектив мав максимальні умови для комплексного проведення реабілітації», – зазначив Сергій Моргунов.
Окрім того, міський голова додав, що наразі триває активна комунікація з міжнародними партнерами щодо підтримки намірів громади посилити можливості реабілітації у Вінниці.
«Ми достатньо активно працюємо у цьому напрямку і залучаємо наших міжнародних партнерів. Наразі вибудовуємо сталі зв’язки між фахівцями Вінниці і міст-партнерів. Наприкінці минулого року я відвідав Мюнстер та Нансі, де ми обговорювали з профільними медичними закладами питання щодо комунікації у сфері реабілітації, в тому числі – й можливості по біонічних протезах. Це допоможе нашому державному протезному заводу розвивати відповідне виробництво у Вінниці», – зазначив Сергій Моргунов.
Реабілітолог закладу Сергій зазначає, що обладнання, яке було куплене коштом Вінницької міської ради, дозволяє оптимізувати алгоритми роботи мультидисциплінарних реабілітаційних команд та покращити роботу з пацієнтами.
«Реабілітація у нас має повний цикл, яка починається інколи з реанімації. Кожним пацієнтом займається мультидисциплінарна реабілітаційна команда, яка супроводжує його протягом лікування, реабілітації і аж до виписки. Сучасне реабілітаційне обладнання дає можливість розвантажити людський ресурс і залучати не 5-7 осіб, а, наприклад, двох. Ми намагаємось використовувати все обладнання, яке маємо. В тому числі і специфічне, як от прилад, який за допомогою електромагнітних хвиль, впливаючи на певні ділянки мозку, допомагає лікувати головні болі, мігреноподібні болі, порушення сну, посттравматичний стресовий розлад», – зазначає пан Сергій.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook