У пошуках ідеального селфі 11-класник отримав 70% опіків
17-річний Любомир отримав близько 70% опіків, коли вилазив на дах електрички. Це сталося 9 березня станції “Вінниця-Пасажирська”. Юнак уже переніс одну операцію, він досі в опіковому відділенні «Пироговки».
— Пацієнт потрапив до нас в 10-тій годині вечора швидкою допомогою. Хлопець виліз на вагон, щоб зробити селфі. У таких випадках завжди велика і площа велика і глибина ураження, зазвичай опіки II-III ступеня, – розповів Ігор Гірник, лікар комбустіолог обласної клінічної лікарні імені М.І.Пирогова. – Минулого місяця такий випадок був у Хмельницькому. У нас таке траплялось не один раз, були й молодші діти років 13-14.
Лікар каже, що такі витівки надзвичайно небезпечні. Напруга – у 27,5 тисяч вольт. І коли людина стає на дах вагону – відстань до проводів зменшується, а людину або вражає струмом наскрізь або людина стає провідником і виникає вольтова дуга. Тоді шукача вдалих кадрів обпалює полум’ям від цієї дуги.
Першу операцію Любомир вже переніс 11 березня. Хлопцю видалили мертві тканини і закрили рани спеціальним ксеношкірою. В опіковому відділені кажуть, що стан Любомира покращився. У нього навіть з’явився апетит. Але шлях до одужання ще довгий, бо тільки перев’язки займають годину в цілої групи медичного персоналу.
У школі, де навчається Любомир, не розуміють, чому так сталось і переживають за хлопця.
— Дитина до нас прибула 4 вересня. Вони переїхали сюди з мамою із Луцька. Друзі в класі знайшлися, жодних труднощів не було. Раніше серед наших учнів подібних випадків не було, це вперше, — каже Наталія Богар, директорка школи–гімназії №23.
Щоб врятувати Любомира, вінничани здавали кров. Однокласники чергували під дверима лікарні. Від уваги журналістів вони втомилися – пояснювали – те, що трапилося, надто боляче, і на коментарі сил не залишилося.
І поки лікарі борються за життя школяра, відкритим залишається питання: чому підлітки і дорослі наражаються на таку небезпеку?
— Про те, що небезпечно лізти на електрики, говориться багато, але все одно є такі випадки. Бо є реальність, що це небезпечно, а є фантастична ідея про те треба залізти і довести щось комусь. Питання чи усвідомлює людина ризик – це актуальне зараз питання. Тому що так чинять не тільки підлітки, а й дорослі, здавалося б, свідомі люди, – пояснює психологиня Лілія Немаш. – Другою причиною може бути бажання зробити щось понад можливе. Або банальне «взяти на слабо». Не можна виключати і особисті обставини в кожному окремому випадку. Рідні мають говорити з дитиною і в цих розмовах має бути конкретний зміст, а не пустодзвонство, інакше діти не дуже хочуть слухати.
На сайті «Укрзалізниці» повідомляють, що цього року внаслідок ураження електричним струмом на залізничному транспорті травмовано шість осіб, двох із них – смертельно.
- Найчастіше такі травми зазнають особи, які намагаються зробити сейфі на вагоні, займаються зачепінгом або викрадають елементи залізничної інфраструктури й рухомого складу, — йдеться в повідомленні.
- Тож вчергове застерігають: не повторювати помилки постраждалих.
- Автор Анастасія Король
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook