Річниця революції Гідності : у Вінниці вшанували загиблих на Майдані

21 листопада в Україні відзначають День Гідності та Свободи. Саме в цей день 7 років тому розпочалася Революція Гідності. І цьогоріч напередодні пам’ятної дати на багатьох аватарках у Фейсбук з’явивився надпис «учасник державного перевороту». Це, зокрема, стало відповіддю активних громадян на кримінальне провадження щодо подій на Майдані, яке розпочало розслідувати ДБР і у якому сказано «про скоєння державного перевороту». Як з’ясувалося, заяву подав Ренат Кузьмін, перший заступник генпрокурора (2010-2013 рр), а нині нардеп від ОПЗЖ. 19 листопада у Музеї Революції Гідності провели обшуки, потім на допит викликали «організаторів Майдану» – Парубія, Пашинського, Чорновол і Яценюка.

Такий «подарунок до свята» уже назвали плювком в обличчя патріотичній Україні. У свою чергу правоохоронці виправдовуються, мовляв, перспектив це провадження немає, розпочали його, бо було рішення суду. Зокрема, як пояснив в.о.керівника Департаменту Офісу генпрокурора у «справах Майдану», через недосконалість кримінально-процесуального кодексу в редакції 2012 року вони зобов’язані розслідувати будь-яку інформацію заявника (в даному разі – Кузьміна) і допитати свідків.
Насправді, пояснення звучать різні. Але питання ще й у тому: як таке стало можливим взагалі?
Вінничанин Артем Михайлов під час Майдану був сотником Вінницької сотні. Щодо цієї справи, він визнає, що відчуття у нього паскудні.

У мене таке враження, що вони вирішили заграватися тією ціною, яку віддали люди за свободу України, – відповідає на запитання Артем Михайлов. – Вони чомусь вважають, що можуть наступати на цінності Майдану, приходити з обшуками в переддень Революції Гідності. Але ж питання: де вони були до цього? Чому саме в ці дні? Чому саме в цей рік? Чому цьому передувало, що з Януковича зняли заочний арешт? Вони думають, що люди простять, чи вони вважають, що можуть усіх закрити? У нас уже один режим пішов, може піти і другий.

Для Артема за ці 7 років змінилося багато чого. Найголовнішим він називає те, що Україна відійшла від «тайожного союзу» і хай повільно, але рухається у бік Європи.

21 листопада почалася революція. Вона, на жаль, вийшла кривавою. Так, ніхто не покараний. Ціна свободи була дуже великою – це життя Небесної Сотні, життя кожного з тих, хто поклав життя за Україну. На жаль, як ми бачимо, багато людей не може зрозуміти дуже простої істини. Усі кажуть: мені держава винна. А що ти зробив для цієї держави? – розмірковує він і додає. – Для мене гідність це перш за все, що ти є людина, а не гвинтик системи чи придаток для чогось. Якщо у тебе є гідність, то буде в тебе і країна, і свобода, буде і життя.

На майдані у Києві загинули троє жителів Вінницької області: вінничанин Максим Шимко, жмеринчани Валерій Брезденюк і Леонід Полянський. У пам’ять про них, а також про усіх Героїв Небесної Сотні, 21 листопада на вінницькому майдані прочитали молитву і запалили свічки…

Автор Ірина ЖУК

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook