Психологічна підтримка та арттерапія: у Вінниці пройшов захід для молоді

21 жовтня відділ молодіжної політики ВМР спільно з Вінницькою молодіжною радою організували для студентів та учнів міста захід на території музею ім. М. Коцюбинського. Учасники зустрілися з психологинею Іриною Доценко, щоб обговорити способи протидії емоційному вигоранню, а потім взяли участь у майстер-класі з виготовлення ляльки-мотанки – арттерапевтичному занятті для зняття морального напруження.

Про це інформує Місто, посилаючись на Вінницьку міську раду.

«У часи повномасштабної війни потрібно особливо дбати про своє ментальне здоров’я. Ми живемо в період стресу та постійної напруги, тож не дивно, що навіть молодь зіштовхується з емоційним вигоранням. Тому ми вирішили організувати такий захід, щоб допомогти молодим людям розібратися в собі та стати на шлях усвідомлення своїх потреб і самореалізації», – пояснила заступниця начальника відділу молодіжної політики ВМР Олена Войтович.

З молоддю зустрілася психологиня, медіаторка, викладачка, супервізорка проєкту «Сімейна медіація в період війни» Ірина Доценко. Разом з нею учасники зустрічі обговорили японську концепцію пошуку цінності життя, під час якої намагалися знайти баланс між професією, місією, пристрастю та покликанням. Учні та студенти ділилися своїми переживаннями, а психологиня давала їм зворотний зв’язок.

«Я завжди кажу, що емоції – це діти потреб. І якщо ми навчимося визначати свої потреби, то будемо краще розуміти себе і свої почуття. А емоційне вигорання, навпаки, може блокувати нас на шляху до досягнення цілей», – говорить Ірина Доценко.

Після зустрічі з психологом на молодь чекав майстер-клас з виготовлення ляльки-мотанки від Анни Полозун.

«Сьогодні ми робимо не зовсім класичні, але не менш цікаві ляльки-мотанки. Вироби досить прості, тож кожен зможе їх повторити. Робимо мотанки у техніці апсайклінг із залишків тканин. Такий майстер-клас допоможе учасників відволіктися, зосередитися на цікавій справі та відкинути все те, що їх бентежить», – вважає Анна Полозун.

До заходу долучився студент Донецького національного університету ім. В. Стуса Владислав Літвінов.

«Я давно хотів побувати в музеї Коцюбинського, а тут ще й такий цікавий захід. Сьогодні мені сподобалась практика сканера від психолога. Я по-іншому подивився на сприйняття своїх емоцій», – ділиться Владислав.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook