Вінниця продовжує готуватися до чергового опалювального сезону. Він може буде складним. У тому числі й через загрозу знищення російським агресором цивільної інфраструктури. Зараз важливо підготуватися до усіх можливих викликів та надзвичайних ситуацій. Тепловики завершують планові роботи, заготовляється щепа для твердопаливних котелень, готуються пункти обігріву, місто купує генератори і обігрівачі. Працює вся громада, щоб надзвичайні ситуації не застали зненацька, наголосив Вінницький міський голова Сергій Моргунов.
Очільник громади в інтерв’ю виданню «Na Парижі» повідомив, що підготовка до зими у Вінниці йде за планом. Її, за традицією, розпочали відразу по завершенні минулого опалювального сезону. Також на підтримку головного теплогенеруючого підприємства міста спрямували ресурс із бюджету для проведення необхідних робіт. Все для того, щоб забезпечити можливість вінничанам отримувати гарячу воду в міжсезоння та тепло – у сезон холодів.
«У минулому році з міського бюджету профінансовано КП «Вінницяміськтеплоенерго» на суму 228 млн грн, у 2022-му – 183 мільйонів. Це вимушені кроки. Хоча на рівні держави з підписанням меморандуму зафіксували лише ціну на газ, але вартість електроенергії та мінімальна зарплата збільшилась, як і інші витрати, – каже Сергій Моргунов. – Існує рекомендація – на 10% скоротити споживання газу. Але у різних містах можливості відрізняються. Уряд налаштовує на те, що параметри теплоносія не мають змінитися».
Та навіть за такої ситуації очільник громади наголосив, що у Вінниці будуть робити усе, щоб надавати якісну послугу з теплопостачання, хоча додав, що споживачі також розуміють, що «у цьому році не буде у домівці +26 і відкриті кватирки».
Також вкрай важливо бути готовими й до критичного сценарію проходження опалювального сезону, який може виникнути внаслідок російських ракетних ударів по цивільній інфраструктурі. Під прицілом можуть опинитися ТЕЦ, котельні, станції розподілу електроенергії. Росіяни спробують зробити все, щоб створити внутрішню напругу у суспільстві, припустив міський голова.
«Ми маємо прораховувати такий сценарій. Тому зараз просимо містян приділяти увагу побутовому утепленню – вікон, стін, покрівлі, – сказав Сергій Моргунов. – Якщо, і це теж припускаємо, удари завдаватимуться по мережі газопостачання, то обігріватись доведеться електроприладами. Тому наголошуємо, що у кожній домівці навантаження не має перевищувати 5 кВт. Нам вкрай важливо зберегти життєдіяльність енергосистеми».
Сергій Моргунов запевнив, що наразі велика увага приділяється підготовці до можливих ризиків. Створено перелік заходів, організовано Оперативний штаб, вивчаються різні форс-мажорні ситуації та розробляються алгоритми дій у разі їх виникнення.
Прикладом, якщо добу не буде ні світла, ні тепла, ні газу, – рішенням можуть стати пункти обігріву у підвальних приміщеннях будинків.
«Розумію критиків, які скажуть, що підвал їхнього будинку всіх не вмістить. У такому випадку ми можемо казати про дітей, людей похилого віку, хворих. Про них маємо думати у першу чергу. Аби їх розмістити у підвалі маємо забезпечити належні умови перебування, гаряче харчування та електрообігрівачі з генератором, – зазначив Сергій Моргунов.- Я не кажу, що так буде, але таке може бути. Так, і я про це зараз кажу, що на всі підвали електрогенераторів не вистачить. Фізично. Більш того, ближче до зими у нас попри дефіцит генераторів вони зростуть у ціні у 10 разів. Вінничани мають про це знати та готуватись. Тому ми шукаємо їх зараз, аби першочергово забезпечити школи, лікарні та інші заклади. Я не можу сказати, що сьогодні на 100% готові до таких викликів, ні – лише у процесі».
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook