Новий формат у літніх таборах: як відпочиватимуть діти з інвалідністю

Екскурсії містом і за його межами, розважальні квести, прогулянки на катамаранах, катерах і трамвайчиках, іпотерапія: саме таку програму для п’ятиденного літнього табору для дітей з інвалідністю розробили у реабілітаційному центрі «Гармонія» імені Раїси Панасюк. Фахівці по роботі з особливими дітками наразі складають графіки, доповнюють традиційну програму дозвілля. А її довелося змінити через карантинні обмеження.

Як розповіла соціальна вихователька по роботі з дітьми з інвалідністю Тетяна Тетер, цього літа вихованців очікує новий формат літнього табору, адже фактично всі активності відбуватимуться на свіжому повітрі. Учасниками літнього табору стануть діти від 6 до 12 років.

  • Ми завжди починали літній табір з червня, а зараз плануємо все організувати наприкінці липня. Через карантин вирішили влаштувати літні пригоди для діток на вулиці, адже не можна, щоб всі були у чотирьох стінах, – пояснює Тетяна Тетер.
  • У «Гармонії» планують зробити вилазку за межі Вінниці. Щоправда, поки не визначилися, куди поїдуть: обирають між Софіївкою в Умані і Александрією в Буках.
  • Основна мета – релакснути. Зрозуміло, що будемо їздити на пікніки і в Сабарів, і на Соцьке озеро, і у Зарванці на іподром – там діти будуть кататися на конях. Зараз складаємо графік і узгоджуємо його з учасниками табору, – зазначає Тетяна Тетер і зауважує, що цього року дозвілля у центрі реабілітації організовують лише для дітей, а от батьків залучати не будуть. І причиною цьому стали не лише карантинні обмеження, а й відсутність студентів-практикантів та волонтерів, які могли б допомогти в організації тих чи інших заходів.
  • Минулого року, наприклад, дітки розважалися за своєю програмою, а батьки – за своєю. Мами працювали з психологинею, займалися пілатесом та навчалися танцям на пілоні, а ще вчилися робити макіяж у професійної візажистки. Майстриня їм розповідала і показувала, як швидко привести себе до ладу за допомогою підручних засобів. Фактично, батьківський літній табір був дійсно спрямований на те, щоб матері забули про побут і буденні справи, щоб змогли відчути себе справжніми жінками, – розповідає Тетяна Тетер. – Тоді ми все це проводили у приміщенні, але зараз не можна помістити в одній кімнаті багато людей, серед яких були б діти, вихователі, волонтери і матері. Тим паче, студентів у місті зараз дуже мало.
  • А от реабілітаційний центр «Обрій» наразі надає можливість відпочити на свіжому повітрі не лише дітям з інвалідністю, а й їхнім батькам. Як повідомляють у департаменті соціальної та молодіжної політики облдержадміністрації, послуги надають в умовах посилених санітарно-епідеміологічних заходів.
  • Зважаючи на карантин, всі учасники літнього табору – діти, батьки та працівники центру реабілатації, перед заїздом будуть здавати аналізи для ІФА-тестування, – йдеться у повідомленні.
    Там зазначають, що перший заїзд уже відбувся на початку липня і тривав протягом десяти днів.

Автор Діана КОЛНОГУЗОВА

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook