Наприкінці 2021 року у Вінниці завершили будівництво ще одного підземного контейнерного майданчика для побутових відходів. Він знаходиться по вул. Ширшова поблизу будинку №45 і розрахований на чотири сміттєприймальні баки: два – для сухої фракції і два для вологої.
Про це повідомляє департамент комунального господарства та благоустрою Вінницької міської ради.
“Підземні контейнерні майданчики виглядають досить сучасно та охайно. Перевагами таких контейнерів є відсутність неприємного запаху, а також те, що сміття не розкидає вітер, не розтягують тварини. Таким чином ми створили набагато комфортніші умови для мешканців цього району. На кожному сміттєприймачі є спеціальні індикатори, які сигналізують про наповненість баків. Коли там є місце, індикатори світяться зеленим кольором. Коли ж контейнери наповнюється, вони стають червоного кольору, а кришка автоматично блокується”, – зазначив директор департаменту комунального господарства та благоустрою ВМР Юрій Семенюк.
Юрій Семенюк наголосив, що вінничанам не потрібно докладати сили, щоб відкрити бак, адже таким чином наземний елемент можна зламати.
“Потрібно, щоб мешканці дотримувалися правил використання та цивілізовано ставилися до таких сучасних майданчиків”, – додав він.
Мешканка будинку по вулиці Ширшова Вікторія зазначає, що завжди обходила це місце “десятою дорогою”.
“Відлякували неприємний запах та безхатьки. А зараз все виглядає дуже охайно та екологічно. Мене це тішить, бо я переймаюся проблемою збереження довкілля і вдома привчила родину сортувати сміття. Ми відділяємо органічні та побутові відходи, сортуємо пластик та папір”, – зазначає вона.
Нагадаємо, перші підземні сміттєві контейнери у Вінниці почали встановлювати ще у 2018-му році. Комунальну систему збору та вивезення сміття продовжують модернізувати й далі.
“Важливо, що конструкція контейнерів адаптована під існуючий парк міських сміттєвозів. Тож потреба додатково витрачати бюджетні кошти на дообладнання техніки відпала”, – підкреслив міський голова Сергій Моргунов.
Юрій Семенюк додав, що по вулиці Ширшова виконали ще й такі роботи, як:
▪️ асфальтування 104 квадратних метрів тротуару
▪️ монтаж двох сонячних панелей
▪️ монтаж 16 квадратних метрів тротуарної плитки
▪️ відновлення благоустрою
Поводження з побутовими відходами потребує комплексного підходу: починаючи від сортування сміття у себе вдома до його утилізації за екологічними стандартами. Відтак постійне вдосконалення благоустрою – це показник сучасного міста, яке розвивається. Саме над цим щодня працюють наші комунальні працівники. Забезпечення доступного та безпечного середовища – це пріоритет №5 Стратегії 3.0.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook