На Вінниччині немає бейбі-боксів для новонароджених

Через відсутність бейбі-боксів у місті, вінницькі породіллі не отримують пакунки для своїх новонароджених малюків при виписці з пологових будинків. За інформацією департаменту охорони здоров’я Вінницької облдержадміністрації, в області вже є близько 200 заяв на отримання таких пакунків.

За даними Департаменту охорони здоров’я Віннцької облдержадміністрації, з початку 2020 року на Вінниччині народилося 5266 діток, а 5043 з них отримали пакунки. Начальниця відділу адресних допомог та соціально-трудових відносин Департаменту молодіжної та соціальної політики Вінницької облдержадміністрації Людмила Петришина зазначає, що в чотирьох районах області такі подарункові бокси все ж є, але це залишки з поставок за 2019 рік.

-Так сталося не лише в нашій області, а ще мінімум в десятьох. Справа в тому, що перевозити залишки з одного району в інший немає сенсу: там п’ять, там два-три. Це досить накладно з точки зору затрат на перевезення. А от коли лишалося двісті пакунків на область, ми з Департаментом охорони здоров’я разом робили перерозподіл, – каже Людмила Петришина.

Поки що невідомо, коли з’являться нові бейбі-бокси на Вінниччині, хоча Міністерство обіцяє поставки з липня, говорить Людмила Петришина.

-Скоро проведуть тендер, який визначить підприємство, що буде робити закупівлю і постачати до районних управлінь та пологових будинків. Однак наразі він ще не визначений, – пояснює вона.


За словами Людмили Петришиної, зараз при виписці з пологового породілля отримує довідку про неотримання такого пакунку, а потім звертається до органів соцзахисту за місцем фактичного проживання і пише заяву.

-Коли управління буде забезпечене цими пакунками, то породіллю повідомлять. Або батьки самі прийдуть забирати, або їм доставлять додому, – додає вона.


В пакунку маляти близько 40 найменувань різних речей для новонароджених. Молода мама Тоня Сторож народжувала у пологовому будинку №1, але пакунок отримала майже через місяць після пологів: соціальна служба привезла його додому.

-На перший час є все: хороші підгузки, в нас не було алергії і висипань на них, вологі серветки, пелюшки, молочко, крем, шампуні, шапочки і костюмчики, термометри для води і для тіла, для мами молоковідсмоктувач і прокладки для грудей. Задоволена таким набором речей. Але, здається, що такі бейбі-бокси потрібно видавати перед пологами, а не після виписки, і тим паче не через місяць після народження дитини. Бо якщо заздалегідь мама його отримає, то зможе зекономити півтори-дві тисячі гривень на найнеобхіднішому, – розмірковує молода мама.

Тоня Сторож підкреслює, що й саму коробку можна використовувати перший час як спальне місце, якщо батьки не встигли придбати коляску чи ліжечко.

– Вона досить вмістка і зручна – треба просто застелити ковдрочками, – пояснює Тоня Сторож.

Нагадаємо, двом вінничанам урочисто подякували за допомогу поліції у розшуку дітей.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook