Міська ПЛР-лабораторія, тримісячний запас засобі індивідуального захисту для медиків, звільнення ФОПів від сплати єдиного податку на два місяці, компенсація роботодавцям витрат на ЄСВ за нові робочі місця, розширення програми кредитування підприємців, щомісячна муніципальна доплата для пенсіонерів та інвалідів – мер Вінниці Сергій Моргунов презентував Програму антикризової підтримки громади.
- Ми проводили серйозні консультації в першу чергу з громадськими організаціями, з бізнесом, з експертами і фахівцями – в якому ключі і в якому напрямку має спрацювати Вінницька міська рада, щоб протистояти другій хвилі коронавірусу і бути готовою до тих економічних і соціальних викликів, які нас чекають, принаймні, найближчі півроку, – зазначив Сергій Моргунов. – Під час формування цієї програми фахову підтримку і фахові консультації щодо тих чи інших напрямків надав нам Володимир Гройсман. Для себе ми визначили три основні напрямки, в яких потрібно працювати: охорона здоров’я, соціальний захист і економіка.
Медичний фронт
Другу хвилю коронавірусу в Україні очікують восени. Масштабів пандемії досі не може ніхто спрогнозувати. У Вінниці уже відчули як в оперативному режимі купувати захисні костюми для медиків, дезінфектори, шукати потрібну апаратуру.
- Ми усі пам’ятаємо, які були проблеми із засобами захисту, з медичним обладнанням, і тільки завдяки тому, що ми згуртовані, змогли на перших етапах забезпечувати наших медиків індивідуальними засобами захисту, дезінфікуючими засобами. Згуртувалася уся громада, і громадські організації, і благодійні фонди, і волонтери, і ініціатива «СтопВірус», – нагадав мер Вінниці. – Тому далі на майбутнє ми маємо підготуватися – створити 3-місячний запас засобів індивідуального захисту, які сьогодні виробляємо на двох наших підприємствах «Володарка» і «Поділля», а також дезінфекуючих засобів, медикаментів і витратних матеріалів.
Також у Вінниці планують створити міську ПЛР-лабораторію, аби збільшити кількість тестувань на COVID-19, а ще додатково забезпечити резерв ліжкового фонду і медичних кадрів.
Ще один важливий захід – збільшення фінансування муніципальної програми «СтопГрип», яка уже довела свою ефективність. Це дасть можливість збільшити запас вакцин, швидких тестів і медикаментів.
Нагадаємо, на березневій сесії міської ради у Вінниці уже виділили кошти на закупівлю 20 апаратів ШВЛ. Шість уже надійшли, і 7 травня їх передали в інфекційне реанімаційне відділення першої міської лікарні.
Муніципальна доплата
У Вінниці запроваджують щомісячну муніципальну доплату. Її отримають малозабезпечені містяни, які мають мінімальну пенсію або державну допомогу у розмірі менше 2000 грн. Таких людей у Вінниці понад 14 тисяч, і це:
- непрацюючі пенсіонери,
- непрацюючі особи, які не мають права на пенсію,
- люди з інвалідністю,
- непрацюючі особи з інвалідністю з дитинства,
- ті, хто доглядає за важкохворими дітьми.
Розмір муніципальної допомоги буде розраховуватися індивідуально – як різниця між сумою 2100 і нарахованим розміром державної виплати. За підрахунками, в середньому це буде 300 гривень.
Також у Вінниці підтримають людей, які виховують неповнолітніх дітей з інвалідністю підгрупи «А». Тут щомісячна доплата буде фіксованою – 500 грн.
Податкові пільги
Ряд заходів спрямовані на підтримку малого та середнього бізнесу. Економісти одразу прогнозували, що саме по ньому буде найболючіший удар від карантинних обмежень, адже «подушка безпеки» тут відсутня.
Із 1 квітня у Вінниці для підприємців І-ої та ІІ-ої групи, а це ФОПи, встановлюється 0% ставки єдиного податку. Нульова ставка діятиме протягом двох місяців.
- Це 10 тисяч людей. Для них це буде суттєва підтримка, – зазначив Сергій Моргунов.
Ще понад 3000 підприємців за березень не слачуватимуть земельний податок, а також податком на нерухомість.
Також у Вінниці передбачено: - Звільнення від сплати за користування нерухомим комунальним майном у квітні-травні. Цю пільгу отримають 116 підприємців, які через карантин зупинили свою роботу, а тому не могли користуватися цими площами.
- Звільнення від нарахування та сплати плати за договорами про встановлення земельного сервітуту за березень-квітень. Мова про ті ділянки, які не використовувались через карантинні обмеження. Таких суб’єктів господарювання близько 300.
За словами мера Вінниці, протягом половини березня і квітня міський бюджет уже недоотримав 144 млн грн. Але якщо бізнес не отримає підтримку, буде ще важче. - У тому числі дякуючи фінансовій децентралізації, починаючи із 2016 року кожен рік надходження до міського бюджету збільшуватися від 10% до 30%. І в першу чергу ці надходження були від малого і середнього бізнесу, від розвитку промисловості, від створення нових робочих місць. Завдяки цьому ми могли і розвивати інфраструктуру, могли вкладати кошти у тому числі в охорону здоров?’я, в культуру, у спорт. Але настав той час, що саме територіальна громада має підтримати малий і середній бізнес, коли їм стає досить скрутно у зв’язку з пандемією. Саме тому ми розробили пакет антикризових заходів, – зазначив Сергій Моргунов.
Пільгові кредити
У Вінниці ще з 2017 року діє часткова компенсація відсотків за залученими кредитами для малого і середнього бізнесу. Це покривається із бюджету міста. Аби підтримати підприємців, цю програму розширять.
- Нове положення передбачає компенсацію з бюджету громади 50% від сплачених ПДФО та єдиного податку. Але не більше суми, яка була нарахована позичальнику за користування кредитом у цьому періоді, – зазначає міський голова. – Такий механізм працюватиме до кінця 2020 року. У бюджеті Вінницької міської ОТГ передбачаємо на підтримку 5 млн грн.
Щоб стати учасником програми відшкодування потрібно бути підприємцем, зареєстрованим у Вінницькій міській громаді, працювати не менше року і не мати заборгованості зі сплати податків та зборів.
Сам кредит має цільове призначення – на розвиток підприємницької діяльності та на проєкти із енергозбереження. Підприємець повинен мати готовий бізнес-план, а обсяг кредиту не має перевищувати 1 млн грн.
ЄСВ – за нових працівників
За нові робочі місця вінницьким роботодавцям компенсують єдиний соціальний внесок. За кожного нового працівника, якого прийняли на роботу з 1 квітня і до кінця року, роботодавець отримає 1039 грн відшкодування. Але за умови, що станом на 31 березня на підприємстві не було скорочень і цих скорочень не буде до кінця 2020 року. Офіційна зарплата має бути не нижче мінімальної.
Підприємці, які претендують на відшкодування ЄСВ за нових працівників:
- мають бути зареєстровані та вести господарську діяльність на території Вінницької міської об’єднаної територіальної громади;
- не мають заборгованості по сплаті податків і зборів;
- не перебувають у стані ліквідації чи реорганізації.
Пропозиції для уряду
За словами мера Вінниці, пропоновані заходи антикризової підтримки громади розроблені у межах повноважень, які має міська територіальна громада. Разом з тим, ряд пропозицій готують і до уряду та міністерств.
- Є питання, які пов’язані із законодавством. І тому ми розробили комплекс пропозицій щодо підтримки суб’єктів малого та середнього бізнесу, що регулюється саме на рівні держави, – каже мер Вінниці. – Будемо вносити пропозиції на розгляд Уряду та Державної податкової служби щодо розширення можливостей розстрочення платежів по місцевих податках та зборів до бюджету, про що неодноразово заявляв Володимир Гройсман, що це мають бути першочергові заходи щодо підтримки малого середнього бізнесу.
Час згуртуватися:
Для нас настає той період, коли уся територіальна громада має згуртуватися, щоб достойно пройти цей період боротьби з пандемією, щоб і надалі наше Вінниці залишалася найкомфортнішим містом в Україні, – каже мер Вінниці.
Автор Ірина ЖУК
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook