12 вересня у виставковій залі Вінницького літературно-меморіального музею М. М. Коцюбинського відбулася презентація проєкту «Коцюбинський: деколонізація». Мета проєкту — розвінчати міфи радянської пропаганди, які стосувалися постаті Михайла Коцюбинського, та показати правду про його життя і творчість, що були політизовані радянським режимом. Проєкт також піднімає питання національної ідентичності та досліджує вплив колоніальної ідеології на історію музею письменника у Вінниці.
Про це інформує Місто, посилаючись на Вінницьку міську раду.
Проєкт «Коцюбинський: деколонізація» відбувся в рамках заходів Року Коцюбинського #2024РікКоцюбинського та Стратегії культури Вінницької міської територіальної громади, яка відбувається в межах проєкту #EU4Culture, і фінансується Європейським Союзом та реалізовується Goethe-Institut Ukraine.
Над експозиційною програмою виставки працювали фахівці музею Михайла Коцюбинського. У співпраці з колегами з Музею Вінниці, аналізуючи документи й літературні джерела – листування українського письменника та інші історичні дані, дослідники розвінчали міфи про його тісні зв’язки з соціалістичним рухом.
На дев’яти постерах організатори проєкту «Коцюбинський: деколонізація» наочно пояснили походження, суть та основні риси ідеології радянського режиму, що відобразились на постаті письменника-імпресіоніста.
«Цим виставковим проєктом ми прагнемо розвінчати міфи радянської держави, яка сполітизувала Михайла Коцюбинського, маніпулюючи його творчістю, презентуючи його палким соціал-демократом. А також підняти актуальність детального вивчення і дослідження висвітлених тем серед науковців та літературознавців. Зауважимо, що пробудження національної свідомості українців, значно посилилось із початком повномасштабного вторгнення російської федерації на територію незалежної України. І сьогодні важливо зберігати істину історичну пам’ять про українського імпресіоніста», – говорить директорка музею М. М. Коцюбинського Лариса Кравченко.
А директор комунального закладу «Музей Вінниці» Олександр Федоришен зазначив, що на цих стендах інтегрована стисла, але дуже змістовна й цікава інформація про розвінчання популярних і не дуже фактів із біографії Коцюбинського і й не лише.
Під час зустрічі перший директор департаменту культури Вінницької міської ради Олексій Циганков резюмував, що це останній виставковий проєкт, який реалізовується в межах відзначення 160 річниці від дня народження Михайла Коцюбинського, а вже наступного тижня відбудеться музейний форум «Коцюбинський160» та театральна вистава open-air «Потяг» за творами митця у саду садиби письменника.
Виставка «Коцюбинський: деколонізація» експонуватиметься до кінця вересня.
Довідки за телефонами: 64-71-02, 067-211-52-71.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook