Інститут розвитку міст підсумував свою роботу за рік

Напередодні Нового року команда Інститут розвитку міст / Institute of Urban Development пропонує пригадати всі ті події й проєкти, над якими працювали та які змінюють громаду на краще.

 Рік розпочався із розробки важливого документу – Стратегії партнерства між Вінницькою міською радою та громадянським суспільством і першою Радою Партнерства. До речі, за рік їх було проведено три – це зустрічі керівництва міста із представниками та представницями Вінницької міської ради та обговорення нагальних питань щодо розвитку громади.

Початок весни також запам’ятався екозаходами –  провели щорічну міжнародну просвітницьку інформаційну акцію Година Землі, яка включила такі активності як: “В свою чашку», дві екологічно-історичні екскурсії – пішохідну та велосипедну, акустичний онлайн концерт-розмова щодо екологічного способу життя.

Також у 2021 році розпочали роботу над амбітним проєктом – Інтеграція малих річок у простір громади. Якщо дуже коротко підсумувати результати: після експертних консультацій, воркшопів та екскурсій обрали річку Дьогтянець як демонстраційний простір, на прикладі якого буде сформовано методологію поводження зі всіма Малі річки Вінниці.

Новий напрямок, в якому розпочав рухатись  Інститут, озброївшись експерткою із озеленення – це робота із зеленими насадженнями Вінницької громади. Після вивчення українського та світового досвіду, ми розробили драфт документу «Обов’язкові вимоги до посадки дерев у Вінницькій міській територіальній громаді». А також розпочали роботу над першими двома брошурами, які висвітлюють проблеми із озелененням: висадка і обрізка.

Ще один стратегічний проєкт, яким опікується Інститут розвитку міст у співпраці із міжнародним партнером GIZ Ukraine – це Вінницька миля, що передбачає комплексну реконструкцію проспекту Коцюбинського. Наразі до цього процесу залучений швейцарський експерт та розроблено дорожню карту проєкту.

Не залишаються осторонь і публічні простори: в 2021 році продовжилась робота із реконструкції Дослідницький урбан-проект “Хімік”, а також успішно проведено архітектурний конкурс з оновлення території садиби та площі Михайла Коцюбинського – “Коцюбинський вдома”.

Окрім того, було ініційовано дослідження пішохідної мережі та будівель різного призначення, щоб визначити рівень безбар’єрності нашої громади: досліджено ділянки пішохідної мережі в різних частинах міста, а разом з тим вхідні групи громадських закладів вздовж них. Вінниця без бар’єрів.

В 2021 році також розробили План дій із впровадження у Вінницькій міській територіальній громаді Ініціативи «Партнерство «Відкритий Уряд» у 2021-2023 рр в рамках міжнародного проєкту Ради Європи. Окрім того, зобов’язання щодо створення Офісів взаємодії, подано на міжнародний конкурс, в якому Вінницька громада здобула 3-тє місце.

В рамках Інтеркультурної стратегії розроблено вітальну політику, яка покликана зробити місто привітнішим для тих, хто приїхав на навчання чи роботу з інших країн, міст, містечок, сіл або обрав наше місто для постійного проживання.

 Розуміємо, що світ швидко змінюється, тому ініціювали два великих навчання для керівництва та виконавчого комітету Вінницької міської ради – щодо Європейського зеленого курсу та Цілей сталого розвитку. Результати цих навчань очікуємо побачити вже в наступному році.

Безумовною популярністю, як і в попередні роки, користується  HUB Місто змістів, де за рік проведено майже 300 заходів. Також, ми навчили громадські організації брати участь у тендерних закупівлях та оголосили перший тендер: проведення тренінгу для тренерів.

Ще один проєкт, який ми просто не можемо не згадати – це перший урбаністично-культурний фестиваль “Майстерня громади”, який дійсно показав, що об’єднання зусиль влади і громадянського суспільства створюють змістовні події для людей з приєднаних територій.

Ми впевнені, що лише завдяки командній роботі та підтримці керівництва міста, нам вдається втілювати такі проєкти. А ще нам важливо не лише бути хорошим виконавцем, а й зрозумілою мовою розповідати вам про те, що і для чого ми робимо. Бо ж скільки чудових рішень ми не втілили в життя – про них дізнаються лише тоді, коли ми про них гучно говоримо.

Тому, ми продовжимо тримати в курсі усіх процесів та ділитися з  власними перемогами та пересторогами і у 2022 році.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook