Із 1 квітня в Україні усі медичні заклади перейдуть на нову форму фінансування і працюватимуть за контрактом із Національною службою здоров’я України (НСЗУ).
- До роботи в умовах контрактування із НСЗУ сьогодні готові понад 94% спеціалізованих медичних закладів Вінниччини – займаємо п’яту позицію у рейтингу в Україні. Із 66 лікарень, які мають підписати угоди, сьогодні подали заяви 60 закладів, – розповіла заступниця голови облдержадміністрації Наталя Заболотна. – Водночас залишається ще багато питань у лікарів, керівників і власників закладів стосовно роботи в нових умовах. Саме тому у Вінниці проходить семінар-нарада, щоб можна було відповісти на хвилюючі всіх питання.
- За словами Наталі Заболотної, головна місія реформи у тому, що гроші спрямовуються на лікування пацієнтів, а не утримання лікарень і приміщень.
- А тому чи є резон утримувати напівпорожні будівлі, де надаються лише кілька послуг, наскільки якісними вони там, де досі пічне опалення? Водночас коли є гарні умови у відремонтованих закладах із професійним складом лікарів. Питання не в закритті, а в наданні якісних послуг, яких люди потребують, в перепрофілюванні закладів, – говорить Наталя Заболотна.
- Цього дня у Вінниці перебував заступник міністра охорони здоров’я Дмитро Коваль. Він каже, що в Україні найбільша в Європі щільність лікарень на кількість населення і якість надання медичної допомоги не завжди на належному рівні.
- Нова модель фінансування дає можливість пацієнтам отримувати якісну медичну допомогу і задля цього для них розробляються спеціальні маршрути. Тобто, при одній патології їх везуть в одну лікарню, при іншій – в другу, в третю вони можуть звернутися самостійно, – каже Дмитро Коваль. – Намагаємося зробити так, щоб кошти були не рівномірно «розмазані» по всій країні, а їх отримали ті заклади, які дійсно надають якісну допомогу.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook