Вінницький обласний центр служби крові запрошує донорів з усіма групами крові. У центрі зазначають, що на сьогодні особливо потрібна кров із негативним резус-фактором.
Необхідність в донорській крові є особливо гострою у час війни. Донорської крові потребують не лише поранені бійці, а й цивільне населення, оскільки продовжують відбуватися і оперативні втручання, і пологи – життя триває.
Про це розповідає Моя Вінниця.
Як працює Вінницький обласний центр служби крові
Про роботу Вінницького обласного центру служби крові Вінницької обласної Ради розповіла директор закладу Оксана Банах.
«Навантаження велике. Зараз дуже багато активних молодих людей, і чоловіків, і жінок, які б могли здавати кров – воюють. Кількість донорів обмежена, тому ми звертаємось до усіх із закликом – долучатися до нашої донорської сім’ї», – каже пані Оксана.
Кваліфікований персонал обласного центру крові перед процедурою обов’язково проводить у кандидата в донори загальне обстеження. За бажанням донори можуть отримати довідки про результати перевірки власного здоров’я.
«Ми виконуємо два важливих завдання: і безкоштовно обстежуємо наше населення , і поповнюємо запаси крові. Кожен донор робить благородну справу, здаючи кров, з якої ми готуємо три компоненти. Ми мусимо постійно накопичувати кров і мати великий запас, щоб в будь-який час відвантажити до медичних закладів усе що потрібно», – зазначає Оксана Банах.
Під час попереднього обстеження потенційний донор здає аналіз на формулу крові, кількість еритроцитів тощо. Із ним працює лікар – збирає анамнез, визначає хронічні захворювання, міряє тиск. Якщо протипоказів не виявляють, донор переходить у донаційну залу, здає кров.
Вже заготовлена кров проходить подальшу перевірку. Обов’язково визначають гемоглобін, гематокрит, та інші показники, проводиться скринінг на гемотрансмісивні інфекції. Якщо все нормально – кров допускається до переробки. Якщо під час перевірки крові виявляють відхилення, лікар із обласного центру крові зв’язується із донором та інформує його, а також направляє на подальшу консультацію. Кров можна здавати раз на два місяці, окремо плазму – 1 раз на два тижні, тромбоцити – 1 раз на місяць. Ці терміни є орієнтовними, і залежать від донора і від відновлення клітин. Донором може стати людина з вагою більше 50 кг.
Після процедури донори отримують довідку про дні відпочинку, грошову компенсацію вартості харчування. Крім того, Вінницький обласний центр служби крові забезпечує теплим чаєм та печивом перед забором крові.
Центр працює навіть тоді, коли у місті немає світла.
«Ми наших донорів бережемо, вони – безцінні. В нас є автономне джерело живлення, і все відповідне обладнання. Донори можуть приходити, погрітися, випити гарячого чаю, зарядити павербанки, поспілкуватися, і заодно – зробити шляхетну справу. Дуже важливо, щоб люди приходили здавати кров у хорошому настрої. Позитивні емоції викликають в організмі вироблення ендорфінів. Коли ми переливаємо таку кров, то у пацієнта з’являється бажання скоріше одужати, стати на ноги. Будь-хто сьогодні може допомогти армії. Ваша кров теж може воювати!» – говорить пані Оксана.
Як підготуватися до здачі крові
Для того щоб здати кров, потрібно підготувати свій організм. За 48 годин перед донацією не вживати алкоголю, жирної, гострої та копченої їжі. Слід відмовитися від спецій, соусів, соління, яєць та молочних продуктів. Не варто вживати й горіхи, банани, буряк, фініки. Перед процедурою донації слід поснідати. Сніданок має бути легким, рекомендовано попити води, солодкого чаю або узвару.
Забір крові здійснюється по буднях (з 8:00 до 15:00) та щосуботи (з 8:00 до 14:00).
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook