Вінничанка Вікторія Лисюк шиє маски і безкоштовно роздає їх містянам. Дівчина розповідає, що вирішила шити маски спонтанно, але найочевиднішою причиною стала паніка через коронавірус. Почала роботу самостійно ще три дні тому, а тепер працює разом з подругами.
— Мій чоловік за кордоном, бабуся з тіткою зараз в Італії. Спочатку сіла за машинку, щоб хоч якось відволіктися. А потім зрозуміла, що люди цього потребують і їхня вдячність – це найкращий стимул для мене. За три дні я підключила в роботу ще три подруги, – розповідає Вікторія. – Не знаю, скільки часу займає пошити одну маску, бо ми напрацювали свою схему: одна марлю ріже, інша бавовну, третя прасує, а четверта сидить і відшиває.
За її словами, вінничани постійно телефонують і пишуть у приватні повідомлення з проханням взяти маски, серед охочих є і медики. Однак кількість бажаючих настільки велика, що Вікторія навіть не знає, скільки вже роздали захисних засобів.
— Люди телефонують дуже часто, я зараз не встигаю навіть відповідати на повідомлення. Ми вже нічого нікому не відкладаємо і замовлення не беремо. Людина подзвонила, прийшла і ми одразу віддаємо. Сьогодні приходили дві медсестри, вчора теж кілька медиків було. Вчора ще навіть в аптеку брали. Буквально щойно віддали 5 масок для родини, – говорить Вікторія. – Вчорі чоловік приходив, для родини попросив лише три штучки. Але є й такі, які нахабно просять понад 20 масок, вони не розуміють, що пошити їх не так просто.
Волонтерка розповідає, що під рукою опинилися необхідні матеріали, які вона застосовувала для пошиву ляльок.
— Спочатку використала те, що було вдома. А це вже бачу, що матеріал закінчується, а потреба в масках лишилася. Я почала просити в тих, хто маски забирає, щоб вони приносили марлеві відрізи або бавовну. Люди відгукуються і приносять без проблем.
Дівчина говорить, що маски виготовляють з бавовни і вже навіть порадилася з лікарем, чи можна їх використовувати.
— На маски йде 100%-ва бавовна, в’язь – тканина, за текстурою схожа на постільну білизну, бо вона приємна на дотик і не парить обличчя. А в середині вісім шарів марлевих відрізів. Першого вечора ми з сестрою пошили 65 масок, вчора ввечері 61, а сьогодні ми ще не рахували, бо постійно в роботі, – каже вона. – Лікар сказав, що це краще, ніж нічого.
У Вінницькому обласному лабораторному центрі МОЗ України пояснюють, що марля, з якої шиють маски, має бути сертифікована і відповідати всім санітарним вимогам. Тоді ними можна користуватися і це дійно допомагає убезпечити себе від інфекційних захворювань
— З точки зору епідеміолога можу зазначити, що на сьогодні масок в області дійно не вистачає, а проти такої волонтерської підтримки не можна заперечувати, – зазначив завідувач відділу Вінницького обласного лабораторного центру МОЗ України Степан Томин.
Нагадаємо, у Вінницькій області лабораторно підтверджених випадків COVID-19 немає.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook