Цвітіння води, або ж евтрофікація. Таку причину позеленіння води у Південному Бузі на Вінниччині називають екологи.
Інформує Місто, посилаючись на Державну екологічну інспекцію у Вінницькій області.
“Це природний процес, який починається внаслідок масового розмноження синьо-зелених водоростей – ціанобактерій. Вони масово поширюються при температурі від +20 °C, саме тому це явище характерне для спекотного літнього періоду”, – йдеться у дописі.
Для проведення лабораторних досліджень 11 липня взяли проби поверхневих вод у трьох точках Південного Бугу: в місці водозабору КП “Калинівкаводоканал”, перед Вінницею біля автомобільного мосту та в районі пляжу по вулиці Гонти.
Під час проведення досліджень визначалося, чи в нормах основні показники забруднюючих речовин для задоволення питних, господарсько-побутових та інших потреб населення. За результатами аналізу у всіх пробах виявили у 1,23-1,33 рази перевищення гранично допустимої концентрації по БСК (біологічне споживання кисню), а також у двох пробах у 1,06 рази перевищення гранично допустимої концентрації по ХСК (хімічне споживання кисню). Решта показників – у межах допустимого значення.
Завищені показники БСК та ХСК свідчать про збільшення у воді кількості органічних і неорганічних речовин, тому потрібно більше кисню для їх окислення, йдеться у дописі.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook