Загинув пацієнт: у Вінниці перевіряють препарати для анестезії

У місті Кам’янське, що на Дніпропетровщині, в період із 17 по 19 грудня постраждали сім пацієнтів ймовірно внаслідок застосування лікарського засобу «Дипрофол». Одна з пацієнток померла в реанімації, друга впала в кому, а п’ятьох ледь вдалося повернути з того світу. За попередніми припущеннями фахівців, причина у препараті, який вводився оперованим для анестезії.

З власних джерел журналістам sobitie.com.ua вдалося дізнатися, що випадок інтоксикації не поодинокий і подібні інциденти в Україні вже спостерігалися. Один із нещодавніх стався у Вінниці. Він також зараз розслідується.

“Моя думка: якби Вінниця зробила ті ж оперативні дії, що зробили ми, подібного б не сталося”, – каже генеральний директор Кам’янської міської лікарні №9 Арнольд Каграманян.

Під час екстреного засідання Комісії Держслужби України з лікарських засобів та контролю за наркотиками та Державного підприємства «Державний експертний центр Міністерства охорони здоров’я України» повідомлено про факти виявлення випадків тяжких побічних реакцій (в тому числі з летальними наслідками) після застосування ймовірно лікарського засобу “Дипрофол” та інших лікарських засобів, що застосовувались під час та після проведення хірургічного втручання пацієнтам.

Станом на 28 грудня триває посилений фармаконагляд Державним експертним Центром МОЗ України та вивчення карт повідомлень, поданих лікувально-профілактичними закладами, де стались події. З метою перевірки невідповідності якості або можливої фальсифікації лікарських засобів, можливих порушень холодового ланцюгу зберігання та транспортування лікарських засобів, Держлікслужбою заборонено низку препаратів, які використовуються у анестезії.

Наразі Держлікслужба направила відповідні доручення Державним службам з лікарських засобів та контролю за наркотиками у Вінницькій та Дніпропетровській областях про здійснення відбору зазначених лікарських засобів та направлення їх до уповноважених лабораторій.

Крім того, відібрано та направлено до уповноваженої лабораторії архівні зразки лікарських засобів виробника АТ «Фармак» (доручення від 23.12.2019 №9195-002.0.1/002.0/2-19):

  • ДИПРОФОЛ®, емульсія для ін’єкцій 1% по 20 мл в ампулі; по 5 ампул у блістері; по 1 блістеру в пачці з картону, серії 19000015, виробництва ПАТ «Фармак», Україна;
  • ДИПРОФОЛ®, емульсія для ін’єкцій 2% по 50 мл у флаконі; по 1 флакону в пачці з картону, серії 18000241, виробництва ПАТ «Фармак», Україна.

Уповноваженій лабораторії доручено провести порівняльний лабораторний аналіз архівних зразків виробника лікарських засобів ДИПРОФОЛ® 1% та 2% та зразків, вилучених у Комунального некомерційного підприємства Кам’янської міської ради «Міська лікарня № 9» (доручення від 21.12.2019 №9601-002.2.1/002.0/17-19), зразків, вилучених у Комунального некомерційного підприємства «Вінницька міська клінічна лікарня швидкої медичної допомоги» (доручення від 21.12.2019 №9596-002.2.1/002.0/17-19).

Станом на сьогодні Держлікслужба вилучила зразки цих лікарських засобів безпосередньо з аптек та аптечних пунктів, де пацієнти могли їх придбати, та прослідкувала ланцюг їх постачання. За розпорядженнями Держлікслужби підпорядкованими лабораторіями триває контроль якості зазначених лікарських засобів.

За результатами отриманих даних лабораторного контролю Міністерство охорони здоров’я України ініціює рішення щодо проведення перевірки дотримання ліцензійних умов з медичної практики.

Нагадаємо, також вінничани дедалі менше хворіють на кір.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook