Як правильно дезінфікувати власне помешкання, розповіла лікарка Зінаїда Дембіцька

Завідувачка амбулаторії центру первинно медико-санітарної допомоги № 2 Зінаїда Дембіцька розповіла в ефірі телеканалу Віта, як відбувається дезінфекція у Вінниці, а також пояснила навіщо проводять такі заходи. Вона наголошує, COVID-19 передається повітряно-крапельним і контактним шляхом, наприклад, через рукостискання.

—Хочу наголосити, що на пилу краплинки рідини з ротової чи носової порожнини хворої або інфікованої людини можуть потрапляти в навколишнє середовище і забруднювати оточуючі предмети, – розповіла вона. – Сам вірус тримається у повітрі близько трьох годин, а от на предметах, в залежності від їх текстури (скло, метал, дерево) залишається впродовж 4-5 днів. Наприклад, на гумових рукавичках він «живе» до восьми годин. Саме тому у місті проводять дезінфекцію, яка запобігає поширенню вірусу. Її зараз проводять у громадському транспорті, на зупинках, в медичних закладах, також варто не забувати про відповідні заходи вдома. Після дезінфекції потрібен певний час, щоб вірус зник з тієї поверхні, яку обробили. А потім обов’язково треба провітрити приміщення. Але може бути підсилення: вірус може з’являтися знову і знову.

Як розповідає Зінаїда Дембіцька, в медзакладах в цілях профілактики все дезінфікують «Санідезом», а в домашніх умовах для прибирання можна використовувати будь-які хлоровмісні засоби.
— Я радилася з лікарями-епідеміологами і на їх думку, немає потреби обробляти помешкання такими речами частіше, ніж один раз на добу. Особливо, коли вдома є хворий – до нього в кімнату заходити дуже часто не можна. Для обробки поверхонь можна використовувати Білизну або той самий Доместос: один ковпачок на відро води. Доказової бази щодо соди, оцту чи горілки – немає, тому ми не можемо їх радити. Немає і доказової бази щодо кварцевих ламп, тому не раджу їх скуповувати з метою дезінфекції. Найкращий метод для обробки рук – мило. Між господарським та туалетним немає різниці, але мити руки треба 10-20 секунд, щоб гарно їх вимити і змити вірус. Якщо ж немає можливості помити руки, тоді можна використати спиртовмісні гелі та спреї. Тільки зверніть увагу, щоб відсоток спирту в них був понад 60, бо інакше він не ефективний.
Зінаїда Дембіцька наголошує на тому, що люди повинні дотримуватися карантину і виходити з дому лише в разі крайньої необхідності. Оскільки кожен може стати розносником інфекції, навіть не помітивши цього. На її думку, щоб достукатися до свідомості вінничан, мають відбутися непоправні випадки.
— Кожна людина може нести в собі небезпеку і тому варто дотримуватися маскового режиму: в першу чергу їх повинні носити люди, які кашляють. Але треба враховувати, що люди можуть в легкій формі переносити захворювання, або ж просто безсимптомно. Маску варто міняти кожні 2-6 годин, їх можна прати і прасувати. Держава працює над забезпеченням масок, а ще є багато волонтерів, які самостійно їх шиють і роздають.. Постійно мийте руки після повернення з вулиці, особливо після контакту з людьми. Відмовтеся від рукостискань і дотримуйтеся дистанції в півтора-два метра. Як приходите з вулиці, то помийте водою взуття, верхній одяг треба сховати у шафу. Що стосується овочів і фруктів, перед вживанням їх варто потримати під проточною водою, – підкреслила Зінаїда Дембіцька.

Нагадаємо, коронавірус і карантин : як переживе його малий та середній бізнез.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook