Починаючи з грудня 2019 року, у Вінницькому обласному Центрі планування сім’ї стартувало диспансерне спостереження за вагітними високого перинатального ризику. А нова апаратура вже з початку 2020 року дозволить вперше проводити інвазивну діагностику.
Про це нещодавно заявила завідувачка обласного Центру планування сім’ї, репродукції людини і медико-генетичного консультування, лікар акушер-гінеколог вищої категорії Тетяна Постоловська.
Інвазивна пренатальна діагностика – це додаткове дослідження плода, що дає можливість підтвердити або спростувати наявність у нього хромосомної патології. На цю процедуру направляють тих жінок, у яких, за даними генетичного перинатального скринінгу, (УЗД та біохімічні показники) сумарний ризик народження дитини з хромосомною патологією перевищує 1:300.
Інвазивну пренатальну процедуру роблять в умовах операційної. Проколюючи передню черевну стінку під контролем УЗД, лікар набирає матеріал для дослідження: ворсинки хоріона або плаценти, навколоплідні води (амніоцентез) або кров плода (кордоцентез). Потім отримані зразки тканин досліджують у лабораторії та встановлюють точний діагноз.
У лабораторії можна досліджувати як хімічний склад рідини, так і клітини плода, що в ній знаходиться. Крім діагностики хромосомних і геномних хвороб, можливі також: визначення ступеня зрілості легень плода, визначення кисневого голодування плода, визначення ступеня резус-конфлікту між матір’ю і плодом, більш ефективна діагностика спадкових хвороб обміну речовин та ін.
Нагадаємо, у Калинівці першій новонародженій 2020 року подарували ведмедя.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook