Після протестів санітарок у Вінницькій районній лікарні в облраді пояснили основний принцип нарахування доплат медикам за роботу з хворими на COVID-19. Голова постійної комісії Вінницької облради питань бюджету, фінансів та обласних програм Геннадій Мазур під час брифінгу пояснив, що надбавки нараховуються із посадового окладу, а не із зарплати.
-Невдоволення “ковідними” доплатами – це наслідок маніпуляції з боку Міністерства охорони здоров’я України. У 246 постанові Кабміну, яка станом на 5 травня досі не набрала чинності, сказано про доплату медпрацівникам, які задіяні до боротьби з коронавірусною інфекцією. Має бути нараховано 300% посадового окладу, а не зарплати, – сказав він.
Він зауважив, що в зарплату входить посадовий оклад, премія, надбавки, тощо.
-Невдоволеня виникло через те, що чиновники забули сказати про відпрацьований час. Відтак суми проведених нарахувань виявилися значно меншими, ніж очікували медичні працівники. Керівники наших комунальних некомерційних підприємств почали користуватися 145 наказом Міністерства праці та соціальної політики від червня 2003 року, який передбачає оплату умов праці фізичних та інших працівників на період ліквідації епідемії та спалахів інфекційних хвороб, – пояснив Геннадій Мазур.
Тобто, замість очікуваної потрійної зарплатні, медики отримують надбавку відповідно до кількості годин, проведених з хворими на COVID-19.
-Не дивно, що медперсонал обурений, особливо це стосується санітарок.У березні санітарка фактично отримувала мінімальну зарплату, наразі це мізер – 5000-5500 грн. Тобто, близько 1500 грн вони отримують доплати. Це смішно. Я підтримую цих людей, але ані бухгалтер, ані Державна казначейська служба не пропустить відповідних нарахувань через відсутність механізму. Я закликав МОЗ і Кабмін, щоб вони проголосували за постанову, аби вона набула чинності і дати фінансові ресурси на місця, щоб люди отримали зарплату, – сказав він.
В 246 постанові Кабміну йдеться про продовження цих виплат медикам до кінця епідемії. Однак не за рахунок обласного бюджету, а за рахунок субвенцій НЗСУ. Оскільки з 1 квітня вступила в дію друга хвиля медичної реформи. Однак через бюрократичні механізми невідомо, коли ухвалять цю постанову.
За його словами, через відсутність відповідного механізму у Центрі медичної допомоги та медицини катастроф за квітень не проведені нарахування доплат.
-Немає за рахунок чого фінансувати наші комунальні заклади вторинного рівня. Якщо з первинною ланкою все зрозуміло, то вторинна і третинна ланки під час карантину виник цілий ряд проблем, – наголосив він.
Нагадаємо, санітарки вінницької “районки” вимагали “ковідної” надбавки.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook