Рак мозку. Як виявити на ранніх стадіях у Вінниці?

Пухлини нервової системи, зокрема рак мозку, на щастя зустрічаються не так часто як новоутворення ШКТ або молочної залози. Тим не менше, вони несуть в собі більшу небезпеку, адже можуть проявляти себе найрізноманітнішою симптоматикою або взагалі не виражатись клінічно. При цьому, коли справа стосується діагностики пухлин головного і спинного мозку, спеціаліст стикається з рядом складнощів. УЗД для сканування мозку не підходить, як і рентгенографія. Під час КТ-обстеження можна візуалізувати тільки найбільш серйозні структурні зміни, маленькі пухлини залишаються непоміченими. Тому на озброєнні невролога залишається лише найбільш інформативний та точний метод інструментального обстеження, відомий на сьогоднішній дінь. Мова йде про МРТ.

Причини онкопатологій досі не вивчені. Рак мозку може проявляти себе як завгодно, а може взагалі ніяк не проявлятись. Діагностичні можливості вкрай бідні — тому магнітно-резонансна томографія являється тією рятувальною соломинкою, яка не тільки дозволяє діагностувати хворобу, а й надає інформацію про тип, агресивність, розміри, форму та інші характеристики пухлини. Це дає можливість проводити оперативні втручання в усіх можливих випадках, контролювати динаміку перебігу хвороби або регресію пухлини у відповідь на консервативне лікування.

Як виявити рак мозку?

Звичайно, не кожна людина повинна періодично проходити МРТ мозку. Це недешево і недоцільно, якщо відсутні покази. А от за наявності симптоматики навпаки — треба якомога швидше виконати магнітно-резонансну томографію з контрастним підсиленням. Які ж симптоми мають спонукати до обстеження?

  • Загальномозкові прояви включають постійний головний біль, що не знімається анальгетиками, рефлекторне блювання, не пов’язане з прийомом їжі, а також головокружіння;
  • Інші симптоми відносяться до категорії вогнищевих, насамперед проявляються моторними порушеннями (паралічі, парези);
  • Проблеми із запам’ятовуванням і відтворенням інформації на другому місці за частотою. Часто професіонали в якихось сферах втрачають свої професійні навички — гри на музичних інструментах, володіння спортивним знаряддям тощо;
  • Також в ряді випадків виникає порушення чутливості — термічної, тактильної та навіть больової;
  • Проблеми зі слухом, розумінням людської мови — не рідкість та доволі специфічні для пухлин головного мозку симптоми (особливо коли в анамнезі немає травми черепа);
  • Нарешті, інколи з’являються епілептичні напади, галюцинації та інші продуктивні розлади.

Подальший маршрут

Якщо ви помітили будь-який з цих проявів, незалежно від обставин, необхідно негайно обстежитись. Консультація невролога обов’язкова, але в більшості випадків спеціаліст одразу направляє пацієнта на МРТ з контрастуванням. Протипокази для МРТ мозку не відрізняються від загальних обмежень для будь-якого магнітно-резонансного обстеження:

  • Наявність феромагнітних імплантів в тілі
  • Електроди і штучні водії ритму
  • Інсулінова помпа
  • Виражена клаустрофобія

Останнє обмеження можна обійти. Деякі клініки в Україні пропонують послугу анестезіологічного забезпечення для МРТ. Тобто обстеження проводиться уві сні. Наприклад, послугу МРТ у Вінниці надає лікувально-діагностичний центр МЕДІЛЮКС. Ще одна перевага клініки в тому, що на базі ЛДЦ функціонує апарат Siemens MAGNETOM Avanto 1,5 Тесла. Це високопольний томограф, який дозволяє отримувати знімки бездоганної якості і бачити навіть початкові зміни в структурі і функції мозкової тканини.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook