Підліток ледь не відрізав собі руку бензопилою у Вінниці

Медики Вінницької обласної дитячої лікарні змогли врятувати руку 16-річному хлопцеві, який серйозно травмував передпліччя під час необережного користування бензопилою. Постраждалого екстрено доправила до лікарні бригада «швидкої».

Як повідомили на сторінці дитячої обласної, унаслідок травми пацієнт отримав множинні рвані рани тильної поверхні правого передпліччя.

«Найсерйозніше ушкодження — повний розрив променевої артерії, розрив сухожиль, що відповідають за розгинання кисті та великого пальця, а також пошкодження капсули променево-зап’ясткового суглоба» – зазначають в лікарні.

Команда хірургів-травматологів провела складну реконструктивну операцію, що включала:

  • Зупинку кровотечі (перев’язка пошкодженої артерії).
  • Відновлення суглобової капсули для збереження рухливості зап’ястя.
  • Пластику сухожиль, що відповідають за рух пальців і кисті.

Через значний дефект одного з сухожиль було ухвалено рішення не відновлювати його, адже функція пальця збереглася завдяки іншому сухожилку.

Підлітку надавали психологічну підтримку, адже подібні травми можуть викликати стрес та страх перед рухами пошкодженою рукою.

Завдяки комплексному лікуванню рухливість кисті та пальця була відновлена, і хлопець поступово повертається до повноцінного життя.

У Вінниці хірурги врятували підлітку руку після травми від бензопили

В подальшому пацієнта очікує:

  • Фізіотерапія та реабілітація для відновити рухливість кисті та пальця.
  • Спеціальні вправи та масаж, щоб запобігти контрактурам.

Лікарі звертаються до батьків:

«Травми, пов’язані з бензопилою, надзвичайно небезпечні! Вони можуть призвести до інвалідизації, втрати кінцівки чи навіть смерті через сильну кровотечу».

Як уникнути подібних випадків?

  • Не дозволяйте дітям та підліткам працювати з небезпечними інструментами без нагляду.
  • Навчайте правил безпеки при використанні ріжучих та електроінструментів.
  • У разі травми – негайно викликайте швидку та зупиняйте кровотечу (притисніть рану, накладіть джгут вище місця ушкодження).

Нагадаємо, що у Вінниці медики успішно врятували 7-місячне немовля, у якого після вітряної віспи виникло рідкісне ускладнення – вітрянкова флегмона

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook