Депутати домовились з міністром про перегляд списку опорних лікарень Вінниччини

Міжфракційне об’єднання “Вінниччина” зустрілось 14 травня з міністром охорони здоров’я Максимом Степановим. Депутати Верховної Ради звернулись до міністра з вимогою переглянути та доповнити список опорних лікарень у Вінницькій області.

Депутат Верховної Ради Микола Кучер на своєму акаунті у Фейсбук по пунктам розписав основні тези домовленостей:

  • сформувати госпітальну раду без порушень нормативно-правових актів, зокрема постанови №1074 від 27 листопада 2019р.;
  • розробити та офіційно затвердити Методику формування спроможної мережі опорних лікарень, з урахуванням критеріїв своєчасності доступу до медичної допомоги, належного робочого навантаження, забезпечення належного рівня безпеки пацієнта, територіальної доступності, функціональної потужності, функціональної ефективності, гостроти випадків та покриття потреб населення, реальних маршрутів пацієнта;
  • госпітальній раді переглянути та доповнити кількість опорних лікарень в Вінницькій області з огляду та відповідно до чітко сформованої Методики формування спроможної мережі опорних лікарень;
  • незважаючи на визначений список опорних лікарень, не
  • перерозподіляти маршрути екстреної та медичної допомоги
  • виключно на опорні лікарні, і станції швидких залишити в кожному районі, щоб не суперечити основним принципам охорони здоров’я: якості та доступності, допоки не будуть відремонтовані та побудовані дороги до опорних лікарень і запущені автобусні маршрути.
  • кошти, які будуть виділятися на медичне обладнання та ремонти перерозподіляти не тільки на опорні лікарні, а згідно з потребами медичних закладів за рішенням госпітальної ради.

За словами Миколи Кучера, також обговорювались нагальні проблеми у реформуванні медичної галузі, питання оплати праці лікарям другого рівня – не може хірург, анестезіолог чи травматолог отримувати зарплатню меншу ніж сімейний лікар.

“Говорили про питання проходження інтернатури студентами медичних університетів, які знову ж таки в результаті недолугої реформи опинились в безвихідній ситуації, коли кошти на оплату їх праці під час практики в бюджеті не закладені, а без закінчення інтернатури лікар може працювати за спеціальністю”, – додає Микола Кучер.

Нагадаємо, у Калинівській лікарні інфекційних хворих транспортуватимуть у “капсулі”.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook