Про «ковідні» лікарні, вартість лікування і на скільки вистачає «ковідного» медичного пакету говорили минулого четверга на сесії Вінницької обласної ради. За словами директорки департаменту охорони здоров’я та реабілітації облдержадміністрації Ольги Задорожної, деякі лікарні працюють із перевантаженням.
- На сьогодні в закладах охорони здоров’я розгорнуто майже 1815 ліжок, мова йде про 21 заклад, який внесений до переліку Державної комісії ТЕБ та НС для роботи з хворими на COVID-19. У кожному опорному закладі регіону, безпосередньо, в лікарнях вторинного рівня, має бути не менше 80 ліжок, виділених під COVID. Наразі ця ситуація контрольована. Фактично всі наші райони, які законтрактовані по «ковіду», виконали цю вимогу.
Зараз у цих закладах проводиться підведення кисню, оскільки вони мали бути забезпечені ним на 50% станом на 30 жовтня, а у грудні – до 80%, – розповіла Ольга Задорожна.
Виплати лікарням
Контракти на «ковідні» пакети уклали усі 21 лікарня.
- Якщо у медичному закладі є 60-80 ліжок, то щомісячний «ковідний пакет» на лікарню складає від 3,5 до 5 млн грн. У першу чергу – це доплати до зарплати медичних працівників: медичному персоналу, лікарям, медсестрам і санітаркам, які працюють у командах, – зазначає директорка департаменту.
За її словами, підвищений коефіцієнт доплати у межах державного бюджету передбачений для лікарів «ковідних бригад» та, безпосередньо, за роботу з пацієнтами. - Якщо одна «ковідка бригада» обслуговує від 20 до 40 пацієнтів за місяць, то надбавка збільшиться в 1,2 раза, якщо від 40 до 60 – у 1,5 раза. І у 2 рази підвищиться вартість «ковідного пакета», якщо на одну «ковідну бригаду» припадає понад 60 пацієнтів, – пояснила Ольга Задорожна.
Також надбавка збільшиться для лікарень, які проводять ІФА-діагностику.
Вартість лікування COVID-19
Медики порахували, що на Вінниччині у середньому вартість ліжкомісця для реанімаційного пацієнта складає 60 тис. грн
- Це ціна, вирахувана на нашому досвіді, – зазначає Ольга Задорожна. – Пацієнт, який має середній ступінь перебігу – до 40 тис. грн. Вартість ліжкомісця для пацієнтів з легким ступенем перебігу, але з ускладненнями й супутніми патологіями, наприклад, серцево-судинною патологією, онкологією і так далі – до 15-20 тис. грн. Раніше була інформація (і в пресі, і під час моніторингового візиту Національної служби здоров’я), що пацієнти самі купують медикаменти за свої кошти, але це заборонено.
За словами чиновниці, витрати на медикаменти повністю покриває «ковідний пакет». І чим більше пацієнтів «проходить» через лікарню, тим більше коштів від НСЗУ отримує медичний заклад. - Фактично рахується кожен пацієнт і кожен пролікований випадок. Тому у нас є чітка градація по використанню ліжкодня. Середній термін перебування пацієнта в лікарні – 9 днів. Хоча є лікарні, які перетримують своїх пацієнтів, створюючи соціальну напругу, – зазначила Ольга Задорожна.
Додаткові «ковідні» ліжка
Приміщення обласної психіатричної лікарні №2 (корпуси “В” і “Г”) передають для користування СНІД-центром, щоб там розгорнути додаткові ліжка для хворих на коронавірус. Наразі в корпусах проводиться ремонт і підводиться кисень.
Ця лікарня передбачена для надання допомоги інфекційним пацієнтам з особливо небезпечними інфекціями. Ми розширяємо їхній стаціонарний сектор за рахунок двох корпусів сусідньої лікарні, які не використовуються фактично 3-4 роки, – каже директорка обласного департаменту охорони здоров’я.
За її словами за тиждень-два тут мають розгорнути 80 додаткових і шість реанімаційних ліжок. На другому та першому поверсі в одному з корпусів має бути не менше п’яти реанімаційних залів. Від МОЗ Вінниччина отримала 9 ШВЛ-апаратів.
ШВЛ-апарати, що працюють у режимі СІПАП, розподілять на лікарні, які зараз включають свої потужності. Це СНІД-центр та Вінницьке обласне спеціалізоване територіальне медичне об’єднання «Фтизіатрія», – зазначила Ольга Задорожна. – Оскільки там пацієнтів не багато, ми змогли поділити корпуси фактично порівно, щоб відокремити фтизіатричний напрямок (вони в окремих корпусах), і використати повністю корпус, потужністю на 120 ліжок, для наших пацієнтів, безпосередньо містян і жителів Вінницького району.
Такий розподіл має частково розвантажити вінницькі лікарні, які зараз працюють майже з максимальною завантаженістю.
Автор Дарина ДІДИК
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook