Понад 1,5 мільйона гривень може отримати родина померлої від коронавірусу фельдшерки Вінницької станції екстреної медичної допомоги №1. Нині спеціалісти управління Держпраці у Вінницькій області проводять розслідування обставин смерті медпрацівниці. Комісію сформовали на базі 1-го відділення екстреної меддопомоги (де працювала жінка). Але попереду внутрішнє розслідування, і тільки потім родина зможе отримати виплати.
- Відбулося перше засідання комісії (7 липня – Авт.), на якому були розподілені обов’язки між всіма членами комісії. Було проінформовано представників сім’ї про те, що почалось розслідування, їх ознайомили з їхніми правами стосовно порядку розслідування, – розповів перший заступник начальника управління Держпраці у Вінницькій області Володимир Боковець.
Він пояснює, що такі розслідування проводять в усіх випадках інфікування медиків. Нині в області таких понад 350. - Але за характером всі ці випадки належать до легкого ступеня важкості. Всі випадки інфікування розслідуються комісіями медичних закладів з обов’язковим залученням до складу комісії представника Держпраці. Ті випадки, де підтверджується, що лікар захворів на COVID 19 під час роботи з пацієнтами, хворими на коронавірус, або у зв’язку з іншими видами робіт з можливістю інфікування, тоді вони визнаються пов’язаними з виробництвом і складаються акти форми Н1. Тільки після цього лікар має право на отримання відшкодування, – пояснив Володимир Боковець.
Якщо в результаті розслідування комісія встановить, що фельдшерка інфікувалась COVID-19 під час роботи в умовах підвищеного ризику зараження, то сім’я загиблої зможе отримати разову допомогу в сумі 1 647 750 грн, тобто 750-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Самі виплати здійснює Фонд соціального страхування у Вінницькій області. Там пояснюють, що за постановою Кабінету міністрів від 17 червня 2020 р, виплати медикам здійснюють за окремою процедурою із чітко визначеними у цій постанові сумами.
- Ми щодня звітуємо, скільки серед медичних працівників подано лікарняних, скільки виплачено. Після того, як медпрацівники, що мають право на ці виплати, подають відповідні документи – здійснюється виплата. Станом на 8 липня маємо 6 складених актів, з них профінансовано 5, – розповів заступник начальника відділу страхових виплат та матеріального забезпечення Фонду соціального страхування України у Вінницькій області Віктор Теслюк.
За його словами, якщо медик заразився коронавірусом на роботі і після цього повністю одужав, то йому виплачують лікарняні.
- За звичайних умов лікарняні нараховуються залежно від стажу. Але медики, що працюють з COVID-19 зараз отримують 100% виплат незалежно від страхового стажу – це одна заробітна плата після оформлення акту, – пояснив Віктор Теслюк.
За інформацією Фонду соціального страхування, лікарняні виплачують і тим медичним працівникам, що контактували з хворими і через це змушені перебувати на самоізоляції. Вони теж отримують 100% виплати. Для цього необхідний висновок лікаря епідеміолога. Після такого висновку медпрацівник з підозрою на коронавірус перебуває на самоізоляції вдома чи в медичному закладі під наглядом фахівців. Згідно із постановою Кабміну, на самоізоляцію дається не більше 14 днів з моменту контакту із хворим.
-Зараз ми маємо 79 таких медичних працівників, на виплати для них виділили 104 тисячі гривень. Із них профінансували лікарняні вже 62-працівникам на суму 74 тисячі, – повідомив Віктор Теслюк.
ЯКІ ВИПЛАТИ ДЛЯ МЕДИКІВ ПЕРЕДБАЧАЄ ПОСТАНОВА КАБМІНУ
Постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2020 р. №498 про порядок здійснення страхових виплат у разі захворювання або смерті медичних працівників у зв’язку з інфікуванням гострою респіраторною хворобою COVID-19
У разі встановлення медичному працівникові групи інвалідності та ступеня втрати працездатності протягом одного календарного року внаслідок захворювання на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2, що настало під час виконання професійних обов’язків в умовах підвищеного ризику зараження, виплата проводиться разово у таких розмірах:
-400-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року, – для осіб з інвалідністю I групи;
-350-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року, – для осіб з інвалідністю II групи;
-300-кратний розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року, – для осіб з інвалідністю III групи.
У разі смерті медичного працівника, що настала внаслідок його інфікування гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, під час виконання професійних обов’язків в умовах підвищеного ризику зараження, членам сім’ї, батькам, утриманцям померлого медичного працівника (далі – особи, які мають право на виплату) проводиться виплата в розмірі 750-кратного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого на 1 січня календарного року.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook