Вінницька обласна філармонія ім. Леонтовича 9 вересня відновлює концертну діяльність. Протягом вересня глядачі можуть відвідати музичні виступи, перенесені з весни через карантин.
За словами художньої керівниці філармонії Лесі Смішко, хоч це і не нова програма, все ж на вінничан очікує чимало сюрпризів.
– Ми повертаємось на сцену 9 вересня о 18:30 із проєктом “STEINWAY & K°: Нова генерація” – це концерт піаніста Антонія Баришевського і нашого симфонічного оркестру, – розповіла Леся Смішко.
Назва проєкту “Нова генерація” символізує піаністів нової української фортепіанної школи.
– Антонія Баришевського можна назвати улюбленцем вінницької публіки, його знають як меломани, так і професійні музиканти. Він є лауреатом цілого ряду найпрестижніших у світі конкурсів піаністів, резидентом фестивалів класичної музики й одним із наймолодших номінантів премії “Людина року” в Україні, – сказала вона.
Керівниця художнього відділу зауважила, що зазвичай концерти піаністів складається з двох частин: у першому відділі піаніст виконує сольну програму, а у другому – з оркестром.
– У другому відділі прозвучить 5 концерт Бетховена для фортепіано з оркестром. Але через те, що є обмеження по розміщенню людей як у залі, так і на сцені, ми не можемо посадити весь симфонічний оркестр, – пояснила Леся Смішко. – Тому буде грати тільки струнна група.
17 вересня на сцені філармонії «Арката» святкуватиме свій день народження. Взагалі днем народження колективу вважається 31 травня, саме цього дня у 1993 році відбувся їхній перший концерт, і відтоді щороку їхнім виступом у філармонії завершують офіційний концертний сезон.
– Фактично, це перший післякарантинний вихід оркестру “в світ”. Запропонована програма представляє собою дайджест із найкращого у репертуарі колективу, – розповіла Леся Смішко. – Це будуть улюблені оркестрові хіти, починаючи від Баха і Моцарта, і закінчуючи сучасними українськими композиторами, наприклад, Ігорем Шамо, Юрієм Шевченком і Ганною Гаврилець.
На 23 вересня запланований не абонементний вечірній концерт молодих, але вже відомих у Вінниці музикантів із квартету “Експромт”, Олександра Онофрійчука і Наталії Бурмістрової, приурочений 50-річчю з моменту написання “Червоної рути” Володимира Івасюка.
– “Червона рута – квітка надії” – не нова програма, але цього разу ми присвячуємо її до ювілею створення пісні, яку називають одним із кращих творінь українців у світі. Хоча Володимир Івасюк прожив усього 30 років, але, по суті, зробив естрадну українську пісню впізнаваною і модною на весь світ, – зазначила вона.
Як розповіла Леся Смішко, справжньою родзинкою у вересні має стати концерт симфонічного оркестру 26 вересня о 16:00.
– Ми вирішили перенести концерт на площу Василя Стуса. Для власників квитків і абонементів буде огороджений партер, а усі охочі зможуть долучитися і послухати концерт безкоштовно. Анонсовану раніше програму “Міфи і реальність” трохи змінемо й розширемо, до участі вже запросили солістів філармонії, – заінтригувала художня керівниця.
28 вересня відбудеться останній концерт проєкту “…І не тільки джаз”. Виступатиме вокально-акапельна формація “United People”.
– Це київський гурт, вони неодноразово були у Вінниці, і нашим глядачам дуже подобається інтерактивний формат, у якому проходять концерти дівчат, – пригадала Леся Смішко. – “United People” робить цікаві інтерпретації хітів. У програмі “New Jazz Voices” народні пісні, класичні твори й сучасні естрадні хіти звучать у джазових обробках.
30 вересня у філармонії виступатиме камерний оркестр та солісти Хмельницької філармонії.
– Проєкт “Opera project” завершує Музична моно драматична вистава “За межами кохання” за творами В. Губаренка та А. Барбюса у виконанні Камерного оркестру Хмельницької філармонії та заслуженої артистки України Фатіми Чергіндзії. До постановки вистави долучилася молода режисерка Юлія Алєксєєва, яка запропонувала цікаве сценічне рішення. Прем’єра із резонансом пройшла в Хмельницькому, чекаємо тепер проєкт на нашій сцені, – розповіла Леся Смішко.
Крім того, художня керівниця поділилась, що цього року у філармонії планують запровадити новий проєкт “Philharmonic insomnia”.
– Ми планували реалізувати його ще у минулому сезоні, але стартуємо тільки зараз. “Філармонійне безсоння” – це свого роду вечірня артгалерея, пізні концерти, які розпочинатимуться о 21:00. У рамках проєкту ми побачимо нові обличчя, поспілкуємось на незвичні і навіть провокаційні теми, перед початком можна буде скористатися послугами кав’ярні прямо у фойє і будуть особливі локації для проведення зустрічей. Нехай це поки залишиться інтригою. Розпочинаємо 03 жовтня – “Чайковський і Україна”, – розповіла Леся Смішко.
Додамо, що новий 84-й концертний сезон має розпочатися традиційно у Міжнародний день музики – 1 жовтня.
– Відкриття сезону буде відбуватись в open-air форматі на великій сцені на площі Василя Стуса у два дні: 1 жовтня очікуємо РадіоБенд Олександра Фокіна, а 2 жовтня – Гала-концерт філармонійних колективів, – наголосила Леся Смішко.
За її словами, при створенні нової програми працівники філармонії також враховували побажання глядачів.
– Враховуючи побажання аудиторії, плануємо новий сезон таким чином, щоб він був цікавий і професійним музикантам, і меломанам. Тут буде місце і для симфонічних програм, і для сольних виступів відомих виконавців, і для джазових проєктів, і для популярних програм – саундтреки, мюзикли, триб’ют-вечори, симфо-рок концерти, – поділилась планами художня керівниця філармонії.
Також Леся Смішко нагадала про заходи безпеки, які діятимуть у філармонії: у залі відвідувачі дотримуватимуться соціальної дистанції, мають бути маски, при вході встановлять антисептики, антисептичний килимок і відбуватиметься температурний скрімінг.
Авторка – Дарина ДІДИК
Нагадаємо, вінничанка здобула “бронзу” у Австралійському музичному чемпіонаті.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook