Українську писанку визнано культурним надбанням людства

Сьогодні на 19-ій сесії Міжурядового комітету ЮНЕСКО з питань нематеріальної культурної спадщини, яка проходить в столиці Парагваю місті Асунсьйон, до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства включений перший міжнародний елемент від України спільно з Естонією «Писанка: українська традиція і мистецтво оздоблення яєць».

Про це повідомляє Вінницька обласна військова адміністрація.

“Це досягнення стало можливим завдяки тісній співпраці Міністерства культури та стратегічних комунікацій України, Міністерства закордонних справ України, Постійного представництва України при UNESCO, Національної комісії України у справах UNESCO, носіїв практиків та представників громадянського суспільства”, – йдеться в повідомленні.

Робота над номінацією розпочалася ще у 2017 році після зустрічі з українською спільнотою носіїв в Естонії.  Її основу складають три елементи. Два з них включені до Національного переліку елементів нематеріальної культурної спадщини України — «Українська писанка: традиція і мистецтво», що об’єднує спільноти з усіх областей України, та «Традиція гуцульської писанки». Ще один елемент — «Українська писанка, традиція і мистецтво оздоблення Великодніх яєць» включений до Національного списку елементів нематеріальної культурної спадщини Естонії.

Визнання української писанки, як культурного надбання людства, демонструє усьому світу, що українська культура є невід’ємною частиною світової культури, яка базується на повазі до творчого розмаїття, та повазі до культури і традицій народу.

Обмін і дарування писанок є дуже важливою традицією для українців незалежно від того, пов’язані вони з церквою чи ні. Особисті побажання та послання зафіксовано в різних символах на писанках. Національні візерунки українських писанок не випадкові — кожен мотив має своє значення. Це і робить кожну писанку унікальною.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook