Юрій Прокопенко – поет із Вінниці, який започаткував літературний конкурс «Поезія відродження». Він також організував фінальний етап конкурсу, що відбувся 30 липня в центрі реабілітації «Гармонія» імені Раїси Панасюк. Приблизно 15 талановитих вінничан представили свою поезію та пісні.
Про це інформує Місто, посилаючись на Вінницьку міську раду.
Раніше учасники мали зареєструватися та пройти відбір. А згодом на сцені перед залою глядачів презентувати свою творчість.
«У центрі реабілітації “Гармонія” ми дуже любимо творчість. Напевно, це один з тих елементів, який допомагає у такий важкий час трохи стабілізуватися і тримати свою ментальну складову в нормі. Поетичний конкурс ініціював Юрій Прокопенко, раніше він був нашим клієнтом. Ми дуже пишаємося тим, що люди, які в якийсь момент до нас зверталися по допомогу як клієнти, вони є суспільно активними людьми і ми вже комунікуємо як партнери, робимо щось важливе спільно. У самого Юрія дуже непростий життєвий шлях. Завдяки творчості, він зміг отримати крила. Юрій має труднощі в мовленні, не може говорити, але зізнається, що йому стільки всього хочеться сказати! Тому він почав писати вірші. Вони дуже глибокі та життєві. Пишаємося Юрієм та дякуємо йому за таку чудову подію», – розповіла директорка центру реабілітації «Гармонія» імені Раїси Панасюк Олена Чорнобривенко.
Однією з учасниць стала Наталія Дацишин. Дівчина пише вірші ще з дитинства та шкільних років.
«Завжди писала вірші і складала їх у свою шухлядку в столі. Але кілька років тому я вирішила, що хочу розпочати свою творчу діяльність, публікувати свої твори в альманахах і брати участь в літературних конкурсах. Коли я втратила свого брата на війні, я перестала писати про природу, про зірки, небо, про щастя… Я писала про біль, який проник до мене в душу, і поезія давала мені сили жити. Як брат боровся на полі бою, так і я повинна боротися за мову, за слово, за нашу історію, щоб ми були вільними і незалежними. Участь в конкурсі я вирішила взяти через його назву, тому що поезія відродження – це саме те, про що я пишу. Кожне наступне покоління має знати і відроджувати наше, рідне», – зазначила Наталія Дацишин.
Переможці конкурсу отримали грамоти та подарунки. А 10 найкращих поезій невдовзі надрукують у літературно-мистецькому журналі «Вінницький край».
Довідково:
Юрій Прокопенко – вінницький письменник та поет, людина з інвалідністю першої групи. Як зазначає сам Юрій, більш як 15 років тому хвороба Паркінсона всадила його на крісло колісне та відібрала в нього мову. Проте, завдяки підтримці рідних і друзів та настановам Раїси Панасюк, він освоїв комп’ютер, почав писати та публікувати свої вірші на різноманітних інтернет-ресурсах. А згодом публікувати свої вірші у збірках та альманахах. А також за допомогою творчого слова збирати кошти на ЗСУ.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook