Вчора, 1 листопада, у Вінниці стартував показ фільмів на екологічну тематику. Йдеться про День зеленого кіно, який тривав у молодіжному центрі “Квадрат”. Захід організували представники громадської організації “Він-Ресурс” у співпраці з департаментом відновлення та розвитку Вінницької міської ради.
Про це інформує Місто, посилаючись на Вінницьку міську раду.
Як розповіла директорка департаменту відновлення та розвитку Вінницької міської ради Ольга Ремешевська, Вінниця працює у межах Європейського Зеленого Курсу, присвяченого переходу до кліматичної нейтральності в межах найближчих 30 років. Наша громада стала першою в Україні, де офіційно задекларували такі наміри. Просвітницька діяльність та залучення громади до цього процесу – один з інструментів впливу на стан довкілля.
“Проводячи такі заходи, ми висвітлюємо важливе питання, яке стосується сучасників та наступних поколінь – збереження довкілля. Сьогодні на показі зібралося чимало людей різної вікової категорії, які вже мають певні звички та погляди на життя. Втім, ми сподіваємося, що така просвітницька робота може спонукати вінничан до того, щоб переглянути свої пріоритети та заглибитися ще більше в питання екології. Цей проєкт ми втілюємо у співпраці з “Центром екологічних ініціатив “Екодія” за фінансової підтримки Федерального міністерства економіки та кліматичних дій Німеччини в рамках проєкту Міжнародної Кліматичної Ініціативи (ІКІ) “Посилення громадянського суспільства в реалізації національної кліматичної політики”, – сказала Ольга Ремешевська.
І справді, близько 40 глядачів вчора зібралися для того, щоб разом переглянути кінострічки та обговорити їх. Серед гостей заходу лідери учнівського самоврядування комунального закладу “Зарванецька гімназія” – учні 7, 8 та 9 класів.
“Ми дуже хочемо дізнатися щось нове та поширювати цю інформацію далі, аби всі звернули увагу на важливість збереження довкілля. Учні нашої гімназії переймаються цим питанням і навіть почали сортувати сміття. Сподіваюся, ми більше про це почуємо і зможемо впровадити нові підходи на базі нашого навчального закладу”, – розповіла педагогиня-організаторка закладу Лілія Стінянська.
Ангеліна Кучерук та Вікторія Бондар розповідають, що попри свій юний вік досить активно долучаються до різних еко-заходів, серед яких не лише сортування побутових відходів, а й толоки на свіжому повітрі у громадських місцях.
“Збираємо пляшки, бо дуже хочемо підтримати природу і зробити так, щоб наша планета була чистою, розвивалася і ставала кращою”, – говорять дівчата.
Серед запропонованих до перегляду фільмів – один українського виробництва: “І кожна річка”. Ця стрічка присвячена екології водойм України і охоплює всі її регіони, показуючи різноманітні проблеми. Зокрема – опріснення морської води в штучному озері Сасик.
“Ще один фільм, який ми будемо дивилися, називається “Нульовий вплив” – про родину, яка відмовляється від електроенергії та створення відходів, але натомість виробляє нові ресурси. А перша стрічка, презентована учасникам нашого Дня зеленого кіно стала робота естонських режисерів Яаака Кільмі ьа Леннарта Лаберенца “Вийшло з моди”, де йдеться про апсайклінг речей, швидку моду та раціональне споживання”, – розповіла головна спеціалістка департаменту відновлення та розвитку ВМР Ганна Бездушна.
Своїми враженнями від переглянутого фільму про моду поділилася вінничанка Дар’я. Дівчина розповідає, що ніколи навіть не задумувалася, наскільки багато людських ресурсів та викопних джерел потребує виробництво одягу.
“Це дуже цікаво насправді. Адже коли ти йдеш в магазин і бачиш красиву річ, тобі не приходить в голову, скільки таких потім опиняється на смітнику. Адже люди буквально не встигають зношувати свої речі, бо постійно з’являються нові віяння і тенденції. Я, наприклад, намагаюся передавати непотрібні мені речі своїм знайомим чи тим, хто цього потребує. Таким чином очищую ще й власний простір вдома”, – міркує дівчина.
Начальниця відділу екологічної політики департаменту відновлення та розвитку ВМР Світлана Юзвак розповідає, напередодні Дня зеленого кіно, вона разом з колегами долучалася до цілої низки екозаходів, але чимало таких ще попереду.
“Попереду нас чекає ще чимало цікавих заходів, пов’язаних з екологією. Їх будемо проводити в рамках впровадженого Європейського Зеленого Курсу. В умовах війни це питання залишається актуальним для людей і тому ми докладаємо зусилля для того, щоб люди розуміли, як за допомогою діяльності чи бездіяльності можна вплинути на стан природи”, – додала вона.
Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook