У Вінниці проходитиме «Фестиваль кінофестивалів»

На жителів та гостей Вінниці чекає унікальна мистецька подія. З 18 по 22 грудня у місті проходитиме «Фестиваль кінофестивалів». Організатори оголосили програму, до якої увійшли 6 фільмів-переможців найбільших кінофестів України. Покази стрічок відбудуться у кінотеатрі «Родина». Важливо, 10 відсотків від вартості кожного квитка будуть передані на підтримку Збройних Сил України.

Про це повідомляє Вінницька міська рада.

На глядачів чекатимуть анімаційна драма, історія про протест польських фермерів, щемка соціальна драма про лікарку швидкої, камерний психологічний трилер про закоханих в окупації та інші стрічки. Вони отримали відзнаки, зокрема Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість», Одеського міжнародного кінофестивалю, фестивалю глядацького кіно Миколайчук OPEN.

«Така мистецька подія – більше, ніж просто перегляд фільмів. Це можливість побачити світ очима режисерів, відчути глибину емоцій героїв і замислитися над важливими питаннями, які ставить перед нами життя. Тут вінничани та вінничанки, а також гості міста зможуть не просто подивитись кіно, а й глибше познайомитися саме з українською кіноіндустрією. Відкрити для себе нові грані нашої культури», – говорить Ярослав Юшков, генеральний директор “Фестивалю кінофестивалів”.

Мистецьку подію організовано дистрибʼюторською компанією «Кінове» за підтримки Вінницької міської ради та департаменту культури ВМР.

Повна програма включає:

Історичну драму «Кріпачка» – це мальований анімаційний фільм, створений подружньою парою – Доротою Кобела та Г’ю Велчман, 2024 року. Стрічка розповідає про Ягну – молоду жінку в польському селі наприкінці 19 століття. У цьому осередку пліток й постійної ворожнечі багатих і бідних тримає разом лише гордість за свою землю, відданість колоритним традиціям і глибоко вкорінений патріархат. Вирішивши обрати власний життєвий шлях, жінка опиняється між суперечливими бажаннями найбагатшого фермера села, його старшого сина та можновладних чоловіків. Спротив Янги приводить її на шлях трагічного зіткнення з сільською громадою. Кожну сцену спершу знімали з акторами, а згодом понад 100 художників із чотирьох країн – України, Польщі, Сербії та Литви – маслом малювали ідентичне зображення.

«Як там Катя?» режисер – Крістіна Тинькевич, Україна, 2022 (стрічка-переможець Міжнародного фестивалю глядацького кіно Миколайчук OPEN).

Вона розкриває життя лікарки швидкої допомоги Анни, яка сама виховує 12-річну доньку Катю. Робить все, аби дати їй краще життя. Але трагічний випадок змушує жінку зіштовхнутися з несправедливістю системи й постати перед дилемою, яка підважить засади її власних моральних меж.

«На своїх двох», режисер Олів’є Луї Ламбер, Франція, 2023 (Гран-прі Рівненського міжнародного кінофестивалю «Місто Мрії») Це історія про шістьох людей з ампутованими кінцівками – Луку, Сару, Крістофа, Бориса, Жерома та Мішеля – віком від 19 до 64 років, які збираються піднятися на вершину 3000 метрів у Французьких Альпах. Група покладатиметься один на одного, своїх працездатних партнерів і власне бажання піднятися та спуститися з гори.

«Майже нічого», режисер Ґжеґож Дембовський, Польща, 2023 (стрічка – переможець Карпатського гірського міжнародного кінофестивалю). У фільмі розкривається детективна історія. Група фермерів організовує протест біля будинку депутата, який, всупереч своїм обіцянкам, проголосував проти їхніх інтересів. Коли в гної, який вони викидають на його подвір’я, знаходять тіло людини, підозри одразу падають на Ярека, лідера протесту, хоча покійний був його найближчим другом. Вирішивши очистити своє ім’я, Ярек розпочинає власне розслідування, розкриваючи правду про смерть свого друга та виявляючи справжні наміри мешканців села навколо нього.

«Золоте життя» режисер Бубакар Санґаре, Буркіна-Фасо/Бенін/Франція, 2023 (переможець міжнародної європейської конкурсної програми Одеського міжнародного кінофестивалю).

Її головний герой 16-річний Расмане на прізвисько Боло видобуває золото в Бантарі в Буркіна-Фасо. Він сподівається знайти бажане, щоб побудувати своє майбутнє. Але довгі дні праці не приносять плодів. Коли Расмане нарешті добуває мішки руди, він доставляє їх у «яар» – «місто», збудоване з нуля на краю шахт.

«Медовий місяць» режисера Жанна Озірна, Україна, 2024 (Гран-прі Київського міжнародного кінофестивалю «Молодість»)

За сюжетом стрічки пара 30-річних закоханий опиняється в окупації у своїй новопридбаній квартирі. Вони у пастці без електрики, води та мобільного зв’язку. Протягом наступних п’яти днів Тарас і Оля досліджуватимуть чорну безодню справжньої інтимності між двома людьми у ситуації смертельної загрози.

Фільми демонструватимуться мовою оригіналу з українськими субтитрами.

Слідкуйте за новинами у Телеграм
Ще більше фото в Instagram
Підписуйтесь на нас у Facebook